Jak zrobić fajny opis na Steam?

jak zrobić fajny opis na steam

Odpowiedni opis profilu na Steam to rzecz absolutnie kluczowa dla każdego miłośnika gier wideo. Wystarczy kilka słów zaprezentowanych w wyjątkowy sposób, by przykuć uwagę innych graczy. Opis profilu pozwala pokazać, jakie gatunki gier lubimy i co nas interesuje w świecie gamingu. To pierwszy krok do nawiązania kontaktu z nowymi osobami dzielącymi te same pasje. Jak zatem przygotować wyróżniający się opis na Steamie? Już spieszymy z odpowiedzią! 

Jak fajny opis może przyciągnąć uwagę innych graczy?

Przygotowanie krótkiego opisu o sobie na Steamie pozwala innym graczom dowiedzieć się więcej o naszych zainteresowań i podejściu do gamingu. Opis służy także do określenia celów i zaprezentowania swoich osiągnięć, co z kolei może zainteresować innych graczy ceniących rywalizację lub wspólną rozgrywkę. 

Stworzenie ciekawego opisu należy rozpocząć przede wszystkim od określenia swoich pasji i zainteresowań. Inaczej powinien brzmieć opis miłośnika horrorów czy gier zręcznościowych, a inaczej osoby preferującej produkcje RPG lub shootery. Napisz trochę o swoich ulubionych grach z dzieciństwa oraz produkcjach, które ogrywasz aktualnie. Pochwal się osiągnięciami i grami, które udało Ci się ukończyć!

Warto też podzielić się z innymi osobami swoim hobby i miejscem pochodzenia. Zadbaj o wyjątkowy styl — tekst powinien płynąć, ciekawić i zapadać w pamięć. Jeśli nie masz pomysłu — bez obaw! Poszukaj inspiracji na profilach innych graczy albo spróbuj się wcielić w jedną z ulubionych postaci z gier i opisz siebie jej językiem. Kreatywność to podstawa! 

Odpicuj swój profil za pomocą grafik i animacji

Jeśli połączysz swój profil na Steamie z kontem na YouTubie, to warto także dodać do swojego profilu kilka tematycznych materiałów wideo. W taki sposób z pewnością przyciągniesz uwagę innych graczy! 

Fajny opis na Steam nie może być wyłącznie suchym tekstem. Potrzebne są tutaj jeszcze zdjęcia lub grafiki, które w wizualny sposób podkreślą Twoje zainteresowania. Możesz dodać screenshoty z wybranych produkcji lub zdjęcia z ważnymi dla Ciebie postaciami. Możliwości jest mnóstwo — grafiki mogą być też rysunkami, które w metaforyczny sposób przedstawią to, czym się interesujesz. 

Kolejną możliwością jest zakup tła, który będzie widoczny na naszym profilu. Cały proces zakupu tła opisaliśmy dokładniej w tekście „Jak zrobić tło na Steam„, do którego przeczytania zachęcamy.

Oprócz tła, zakupić możemy avatar czy dodatki do chatu w postaci animowanych naklejek czy emotikon – wybór jest bardzo duży:

Opis na Steam z perspektywy dewelopera

No właśnie, „opis na Steam” można rozpatrywać na dwa sposoby – z punktu widzenia gracza (opis na własnym koncie Steama), jak i z punktu widzenia dewelopera (opis gry/filmu dodawanego na Steam). Odpowiednio dostosowane treści wpływają bezpośrednio na promocję wybranego cyfrowego produktu. W takim opisie musi się znaleźć krótka informacja dotycząca tego, czym jest dana gra i jakie funkcje ona oferuje. 

Rozpocznij opis od ciekawego i przyciągającego uwagę nagłówka, który oddaje charakter gry. Pierwsze zdania powinny wciągnąć czytelnika i przedstawić kluczowe informacje — opisz unikalne cechy i zalety gry, które wyróżniają ją spośród pozostałych.  Skup się na tym, co czyni ten produkt wyjątkowym! Unikaj spoilerów i nie zapomnij o stosowaniu emotikonów, aby podkreślić emocje lub dodatkowo zaakcentować niektóre informacje. Unikaj długich bloków tekstu, stosuj akapity, punktory, listy i cytaty, aby urozmaicić treść.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x