Jak zobaczyć ukryte gry na Steam?

Jak zobaczyć ukryte gry na Steam?

Steam to platforma cyfrowej dystrybucji gier, która słynie z jednego z najlepszych interfejsów wśród innych tego typu aplikacji. Możliwości jest tutaj mnóstwo, co sprzyja budowaniu własnej biblioteki, aktywizowaniu się na forum czy recenzowaniu gier. Niektóre funkcje są jednak objaśnione pobieżnie lub w zasadzie w ogóle, co sprawia, że wielu graczy po prostu albo nie ma o nich pojęcia, albo nie wie, jak je zastosować. Mowa tutaj m.in. o ukrytych grach na Steamie. Jak można je zobaczyć? 

Ukryte gry? Tylko w teorii! 

Większość Steamowiczów ogrywa wybrane przez siebie tytuły raczej sporadycznie. W zasadzie nie zdarza się też, by ktoś grał w kilka gier jednocześnie. Zazwyczaj wolimy bowiem skupić się na tym jednym tytule i to właśnie mu poświęcić całą swoją uwagę. Biblioteka gier na Steamie potrafi jednak przybrać monstrualne rozmiary, a w porządkach pomocna bywa funkcja ukrywania tych nieaktywnych. I w zasadzie nie byłoby problemu, gdyby nie fakt, że później do tej ukrytej sekcji wcale nie jest łatwo trafić. Poza tym z grami jest tak, że co jakiś czas do tych ulubionych chętnie się wraca. Po przeniesieniu do ukrytej sekcji trudno je jednak odnaleźć, co tylko podkręca niepotrzebną frustrację. W praktyce wystarczy kilka kliknięć, by mieć wszystko podane na tacy. 

Jak zobaczyć ukryte gry na Steam? Instrukcja: 

  • Logujemy się na swoje konto Steam, wpisując login oraz hasło. 
  • W lewym górnym rogu okna interfejsu Steama wyszukujemy zakładkę „Wyświetl” i w nią klikamy. 
  • Następnie wybieramy opcję „Ukryte gry” i powinna pojawić się cała lista wszystkich tytułów, które w przeszłości ukryliśmy. 
Jak zobaczyć ukryte gry na steam - instrukcja

Warto pamiętać, że sekcja ukrytych gier działa dokładnie tak samo, jak wszystkie inne kolekcje, jakie posiadamy na Steamie. Oznacza to, że możemy je niemal dowolnie porządkować i ustawiać według własnych preferencji. Ukryte gry nie są też żadną nowością — to jedna z tych rzeczy, które znajdowały się na Steamie niemal od samego początku jego istnienia, ale niewielu graczy zdawało sobie z tego sprawę.

Jak ukryć grę na Steam?

No dobrze, a teraz sprawdźmy, jak odwrócić cały proces i po prostu ukryć wybrany tytuł w swojej bibliotece. W takim wypadku logujemy się do klienta Steam na swoim komputerze, wpisując hasło oraz login. Następnie:

  • w głównym menu interfejsu wybieramy zakładkę „Biblioteka” i w nią klikamy. Przeniesie nas ona do wszystkich gier, jakie posiadamy na Steamie. 
  • Wówczas wystarczy już wybrać tę, którą chcemy ukryć — klikamy na nią prawym przyciskiem myszy, wybieramy „Zarządzaj” i później „Ukryj tę grę”
Jak ukryć grę na Steam krok po kroku

Jeśli będziemy chcieli tę grę usunąć z sekcji „Ukryte”, to wystarczy ponownie przejść do klienta Steam, wybrać zakładkę „Widok”, przejść do sekcji „Ukryte gry”, wybrać tytuł, który chcemy odkryć i nacisnąć na niego prawym przyciskiem myszy. Następnie wybieramy „Zarządzaj” i klikamy w opcję „Usuń tę grę z listy ukrytych”. Jeżeli jednak Steam się buntuje, to istnieje jeszcze jedna alternatywna metoda, którą można zastosować.

Jak jeszcze można się dostać do ukrytych gier? 

Do swoich ukrytych gier możesz się dostać również w inny sposób. Wystarczy zalogować się na Steamie i kliknąć w „Biblioteka”. Tam w szukajce wpisujemy tytuł interesującej nas produkcji i upewniamy się, że wybraliśmy poprawne menu. Po lewej stronie klikamy w ikonę plusa przy napisie „Ukryte” i tyle! Warto dodać, że ta technika sprawdzi się wyłącznie wtedy, gdy znasz na pamięć nazwę gry, którą kiedyś ukryłeś.

Jak zobaczyć ukryte gry na steam - metoda druga

Pamiętaj także, że ukrywanie gier na Steamie nie jest tożsame z ich usuwaniem. Dostęp do ukrytych gier możesz odzyskać w każdej chwili, a wybrane tytuły usuwać z tej listy lub je na nią dodawać. Nie oznacza to jednak, że gra odinstaluje się z Twojego komputera lub bezpowrotnie zniknie. Usunięcie danego tytułu na stałe jest możliwe, jeśli po kliknięciu w zakładkę „Biblioteka” wybierzesz jakąś grę, klikniesz na nią prawym przyciskiem myszy i wybierasz „Zarządzaj”, a następnie przejdziesz do „Usuń z konta”. Dotyczy to jednak tylko darmowych gier. Tytuły, które kupiłeś wcześniej, możesz jedynie ukryć lub odinstalować. 

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x