Jak zmienić walutę na Steam?

Jak zmienić walutę na Steam?

Steam to wciąż najpopularniejsza platforma cyfrowej dystrybucji gier. W zasadzie, jeśli grasz wyłącznie na PC, to żadna inna platforma nie zaoferuje aż tylu możliwości. Z drugiej strony, ze względu na region lub kraj, niektóre produkcje mogą być niedostępne w sprzedaży. Wynika to najczęściej z cenzury, choć nie jest to jedyny powód. Na szczęście da się ten problem skutecznie ominąć, zmieniając walutę na Steamie. Jak tego dokonać? 

Cenzura blokuje gry w niektórych krajach 

Nie jest tajemnicą, że na Steamie można kupić zarówno gry dedykowane młodszym odbiorcom, jak i te mroczniejsze i bardziej brutalne, które są kierowane do osób dorosłych. Czasami jednak dany kraj blokuje poszczególne treści ze względu na obowiązujące przepisy prawa. 

Powody są różne — od politycznych, przez etyczne aż na religijnych kończąc. Jeśli więc znajdziesz się w kraju, w którym obowiązuje cenzura na tytuł, w który chcesz zagrać, będziesz musiał trochę pokombinować. Cenzura najczęściej dotyka gier, w których pojawiają się wątki homoseksualne (kraje arabskie), zbyt drastyczne i brutalne sceny (m.in. Australia), nagość lub chociażby w przypadku Niemiec — krew i nazistowskie symbole. 

Jak sobie z tym poradzić? 

Jeszcze kilka lat temu wystarczyło zmienić lokalizację na Steamie, a cały proces wymagał dosłownie paru kliknięć. Dzisiaj nie jest to już możliwe, tym bardziej że Steam pozwala na zmianę regionu oraz waluty raz na trzy miesiące. Warto tutaj dodać, że platforma od Valve sama wykrywa Twoją lokalizację — da się ją zmienić np. podczas pierwszego zakupu na Steamie podczas realizacji transakcji.

Inną opcją jest zalogowanie się na swoje konto Steam i przejście w zakładkę „profil” oraz „szczegóły konta”. Następnie należy przejść do zakładki „aktualizuj kraj sklepu” i wybrać ten, który nas interesuje. Adres musi być zgodny z tym, jaki podajemy do realizacji płatności. Po zastosowaniu zmian wszystko powinno się już zgadzać. 

VPN na ratunek Steamowiczom 

Jeśli żadna z powyższych metod nie zdała egzaminu, pozostaje jeszcze jeden sprawdzony sposób, czyli wykupienie VPN. Wirtualna sieć prywatna pozwala bowiem zmienić nasz aktualny adres IP, przez co stajemy się praktycznie niewykrywalni w sieci. W rezultacie możemy łatwo ominąć cenzurę w danym kraju i cieszyć się „zakazanymi” materiałami. 

Cały proces przebiega w następujący sposób: 

  • Kupujemy VPN najlepiej od renomowanego dostawcy.
  • Instalujemy aplikację na nasze docelowe urządzenie.
  • Podłączamy się do VPN i otwieramy Steama.
  • Przechodzimy do sklepu i wybieramy grę, która nas interesuje.
  • Następnie w prawym górnym rogu pojawi się możliwość zmiany kraju.
  • Po zaakceptowaniu zmian powinna się również zmienić cena (zgodnie z daną walutą).
  • Na koniec wystarczy przejść do kasy i wprowadzić nowe dane płatności. Ważne jednak, aby adres rozliczeniowy znajdował się w kraju, który wybraliśmy wraz z jego kodem pocztowym. 

Warto tutaj dodać, że wskazany sposób nie wymaga zakupu gry w tym samym momencie. Wystarczy przejść krok po kroku przez wszystkie wspomniane zakładki, a później w razie ochoty zakupić wybrany tytuł. Pamiętaj także, że zastosowanie takich działań nie jest zgodne z regulaminem Steama, za co można dostać bana.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x