Jak zmienić rozdzielczość gry na Steam?

Jak zmienić rozdzielczość gry na Steam?

Steam wciąż jest jedną z najpopularniejszych platform dystrybucji cyfrowej gier na świecie. Słynie ona również z aktywnej społeczności i szeregu funkcji, których próżno szukać u konkurencji. Dla wielu nowych osób platforma Valve stanowi jednak zagadkę, a rozbudowany interfejs utrudnia znalezienie funkcji potrzebnych do prowadzenia komfortowej rozgrywki. Warto tu wymienić przede wszystkim możliwość zmiany rozdzielczości gry z poziomu platformy. 

Sposób postępowania 

Na początku należy uruchomić klienta Steam i kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybraną grę w swojej bibliotece i wybrać opcję „Właściwości”. Tam znajduje się kolejna zakładka – „Ogólne”, a po jej kliknięciu pojawi się przycisk „Ustaw opcje uruchamiania”. To właśnie w tym miejscu możemy dostosować rozdzielczość według własnych preferencji, wpisując bez cudzysłowu odpowiednie wartości dla szerokości i wysokości.

Pamiętaj również, że niektóre tytuły mogą domyślnie uruchamiać się w oknie, a nie w trybie pełnoekranowym. Możesz to zmienić w ustawieniach Steama. 

Problemy z rozdzielczością gier na Steamie — co może pomóc? 

Pamiętaj, że domyślna rozdzielczość gier na Steamie może być uzależniona typu gry oraz Twojego monitora. Niestety, starsze tytuły mogą sobie nie radzić z wyższymi rozdzielczościami, przez co na takich ustawieniach będą wyglądać wyjątkowo nieczytelnie. W skrajnych przypadkach remedium okazać się może otworzenie gry w oknie Steama. 

Co więcej, Windows 10 posiada funkcję, która domyślnie ustawia optymalizację pełnoekranową. Czasami przysparza to problemów w dostosowaniu rozdzielczości gry na Steamie, ale na szczęście rozwiązanie jest proste — wystarczy kliknąć prawym przyciskiem na ikonkę „Steam.exe”, wybrać „Właściwości”, a następnie zakładkę „Zgodność” i odklikać optymalizację pełnoekranową. 

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x