Jak zmienić nick na Steamie?

Jak zmienić nick na Steamie?

Nick jest jednym z najważniejszych identyfikatorów każdego gracza – w sensie dosłownym jak i w przenośni. Poza przypisaniem konta do danego nicku, ma on również często znaczenie czysto sentymentalne. Co jednak, jeżeli chcemy zmienić nasz nick? Jak to zrobić na platformie Steam?

Nick dla gracza to coś w rodzaju kolejnego imienia, z którego z dumą korzysta w świecie gier komputerowych. Choć bardzo często wiążą się z nim liczne i pozytywne wspomnienia, to jednak czasem pojawia się chęć zmiany swojego nicku. W odróżnieniu od prawdziwego imienia, nick można w bardzo łatwy sposób zmienić – wystarczy tylko wiedzieć jak. Jako, że Steam jest najpopularniejszą platformą dla graczy na rynku to postanowiliśmy pokazać procedurę zmiany nicku w tej właśnie aplikacji. 

Zmiana nicku na Steamie – krok po kroku

Zmiana nicku na Steamie jest bardzo prosta! Aby to zrobić, najpierw musisz się zalogować na swoje konto w aplikacji Steam. Po zalogowaniu, w głównym górnym menu kliknij na swój aktualny nick, a następnie z dodatkowego menu, które się pojawi kliknij na zakładkę „Profil”.

Wyświetli Ci się strona Twojego profilu gracza. Aby zmienić nick musisz kliknąć przycisk „Edytuj profil”, który znajduje się na prawo od Twojego awatara.

Po kliknięciu w ten przycisk wyświetli się panel ustawień kosmetycznych Twojego profilu gracza. W lewym menu umieszczono poszczególne sekcje ustawień. Możliwość zmiany nicku widnieje w sekcji ustawień ogólnych.

Wystarczy, abyś w polu „Nazwa profilu” zmienił widniejący nick, na taki, którego chcesz od teraz używać. Jeżeli to jedyna rzecz, jaką chcesz zmienić w swoim profilu to po wpisaniu nowego nicku przewiń stronę na sam dół i zapisz zmiany. 

Od tego momentu możesz się cieszyć nowym nickiem. Jeżeli zapragniesz znowu zmienić swój nick to w każdej chwili możesz to zrobić. Sposób jest dokładnie taki sam jak wyżej podany. Nie musisz się obawiać o jakiekolwiek limity w tego typu kosmetycznych modyfikacjach swojego profilu. Na dobrą sprawę każdego dnia możesz grać z zupełnie nowym nickiem – Steam w pełni na to pozwala.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x