Jak zmienić nazwę konta Steam?

Jak zmienić nazwę konta Steam?

Steam, czyli największa platforma sklepowo-społecznościowa dla graczy na rynku umożliwia pełną personalizację konta. W tym również nazwę użytkownika. Jak możesz zmienić nazwę swojego konta na Steam?

Dla każdego gracza nick, czy też pseudonim to jeden z najważniejszych elementów identyfikacji. To praktycznie drugie imię, które noszone z dumą towarzyszy podczas internetowych rozgrywek. Steam jako najbardziej popularna platforma dla graczy oczywiście umożliwia jego dowolną zmianę.

Nazwa konta, a nicku

Na samym wstępie warto nadmienić, że Steam rozróżnia nazwę konta, czyli SteamID od tzw. identyfikatora społeczności, czyli nicku/pseudonimu. Tego pierwszego używamy do logowania się do platformy i nie da się go zmienić w żaden. Nawet pracownicy pomocy technicznej nie mają takiej możliwości, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na ten aspekt podczas tworzenia konta. Inaczej ma się sprawa z identyfikatorem społeczności. Można modyfikować dowolną ilość razy i to właśnie pod tą nazwą inny gracze będą Cię widzieć w danej grze. Jest to bardzo wygodne i elastyczne rozwiązanie.

Jak zmienić identyfikator społeczności?

Po pierwsze, aby zmienić identyfikator społeczności musisz zalogować się do swojego konta Steam za pośrednictwem przeglądarki, lub aplikacji Steam. Następnie w prawym górnym rogu kliknij ikonę swojego awatara, aby przejść do karty profilu.


Gdy przejdziesz już do karty swojego profilu, zobaczysz identyfikator społeczności, swoje osiągnięcia oraz inne rzeczy związane z funkcjami społecznościowymi. W górnej części profilu po jego prawej stronie widnieje przycisk Edytuj profil. Gdy to zrobisz wyświetlą Ci się obszerna lista ustawień profilu. Zmiana pseudonimu znajduje się na pierwszej stronie i widnieje pod opcją Nazwa profilu. Właśnie w tym miejscu możesz ustawić dowolny pseudonim gracza, wystarczy go tam wpisać. Gdy już to zrobisz na samym dole strony kliknij Zapisz. W ten prosty sposób właśnie zmieniłeś swój pseudonim konta Steam, pod którym będziesz widoczny dla innych graczy.

Podsumowanie

Jak widzisz zmiana nazwy konta Steam w postaci nicku nie jest niczym trudnym. Co istotne, możesz robić to dowolną ilość razy, Steam w ten kwestii nie narzuca żadnych ograniczeń. Pamiętaj jednak, aby nie używać nazw, które mogą zostać uznane za szczególnie kontrowersyjne lub uderzające w uczucia innych graczy, ponieważ w ten sposób możesz się narazić na tymczasową blokadę konta, lub jego całkowitą utratę. Platforma firmy Valve potrafi być bardzo restrykcyjna w takich przypadkach.

Student, programista, a w wolnych chwilach pełnokrwisty fan gier komputerowych. Gry RPG zajmują szczególne miejsce w jego sercu, jednak żadnym gatunkiem nie pogardzi. Wyznaje jedną z najważniejszych zasad w środowisku graczy, czyli “Gry łączą, a nie dzielą”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x