Jak zmienić język gry na Steam?

Jak zmienić język gry na Steam?

Steam jako największa platforma gamingowa dla graczy PCtowych na świecie nie słynie z czytelnego interfejsu. Nowi użytkownicy mają więc spore problemy, żeby odnaleźć nawet najbardziej podstawowe funkcje, takie jak zmiana domyślnej ścieżki instalacji czy zmiana języka gier. Na szczęście wystarczy parę kliknięć, aby ową zagadkę rozwikłać. Oto, co należy zrobić!

Jak zmienić język samego Steam’a?

Zanim przejdziemy do tego, w jaki sposób zmieniać język w grach na Steamie, przyjrzymy się sposobom na zmianę języka samego klienta Steam. Chodzi o to, w jakim języku będą wyświetlane komunikaty na platformie i w jakim języku będzie ukazany interfejs. Domyślnie będzie ustawiony język angielski, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać język polski i ułatwić sobie korzystanie z platformy. 

Tym bardziej, że spora część opcji w języku angielskim może nie być do końca zrozumiała – kwestie techniczne oraz te związane z naszą biblioteką gier lepiej posiadać w rodzimej wersji językowej. Oczywiście, w każdej chwili możemy wybrany język zmienić wedle uznania. 

Metoda będzie się nieco różnić w zależności od tego, czy posiadamy sprzęt z systemem Windows lub macOS. Instrukcja wygląda następująco:

  • Wchodzimy w Steama i klikamy menu w lewym rogu okna Steam. W przypadku macOS będzie to pasek nad Steam. 
  • Następnie wybieramy “Ustawienia”. W przypadku macOS opcję ‘Preferencje”. 
  • Klikamy w “Interfejs”.
  • Tutaj wyskoczy nam możliwość zmiany języka. Następnie wystarczy zatwierdzić modyfikacje i zrestartować platformę. Po ponownym wejściu na Steam wszystko powinno już się wyświetlać w języku, który wybraliśmy.
  • Warto dodać, że aktualnie posiadane gry w naszej bibliotece, które posiadają wybraną przez nas lokalizację językową zaczną się z automatu aktualizować. 

Jak zmienić język w grach na Steam? 

W przypadku zmiany języka w grach na Steamie zasada jest również banalnie prosta. Co ciekawe, można to zrobić niezależnie od ustawień językowych na samej platformie. Co musimy zrobić, żeby osiągnąć taki efekt?

  • Otwieramy Steama i przechodzimy do zakładki “Biblioteka”.
  • Następnie wybieramy interesujący nas tytuł, klikamy prawym przyciskiem myszy i kierujemy nasze wirtualne kroki do zakładki “Zarządzaj”, a następnie do “Właściwości”. 
  • Tam przechodzimy do kolejnej zakładki, czyli “Język”. 
  • Wybieramy preferowany język z menu, klikamy “OK” i zatwierdzamy zmiany. 
  • Jeśli dany tytuł posiada wybraną przez nas wersję językową to Steam rozpocznie pobieranie plików w ramach aktualizacji. 

Pamiętajmy, że w zasadzie każda gra tworzona jest w przynajmniej kilku wersjach językowych. Może się jednak zdarzyć, że dany tytuł nie posiada polskiej lokalizacji. Wtedy pozostaje nam czekać na update ze strony deweloperów lub poszperać w Internecie za amatorskimi tłumaczeniami, które – niestety – rzadko kiedy działają na platformie Steam.  Wielkość aktualizacji językowej będzie w tej sytuacji zależeć od wielkości samego tłumaczenia. Wybrana gra może posiadać bowiem tylko częściowe tłumaczenie lub tzw. tłumaczenie pełne obejmujące zarówno napisy, jak i ścieżkę dźwiękową.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x