Jak zmienić hasło na Steamie?

Jak zmienić hasło na Steamie?

Hasła  to prawdopodobnie najpowszechniejsze zabezpieczenie w większości aplikacji w dzisiejszych czasach. Aby poziom bezpieczeństwa pozostał wysoki, to hasło powinno być regularnie zmieniane. To samo dotyczy się platformy Steam. W takim razie, jak zmienić hasło na Steamie?

Gry komputerowe są coraz droższe, dlatego też utrata konta Steam na którym znajduje się kilkadziesiąt gier może być szczególnie kosztowna. W celu uniknięcia takiej nieprzyjemnej sytuacji warto co jakiś czas zmieniać swoje hasło, co znacznie utrudnia potencjalne włamanie na konto. 

Zmiana hasła na Steam krok po kroku

Aby zmienić hasło do swojego konta na Steamie najpierw powinieneś zalogować się do swojego konta w aplikacji Steam. Następnie z widoku okna startowego, należy kliknąć na swój nick użytkownika w prawym górnym roku. Wyświetli się krótkie menu, z którego należy kliknąć „Szczegóły konta”.

Wyświetli się strona na której można zmienić ustawienia konta. Można znaleźć na niej historię zakupów, informacje kontaktowe czy też ustawienia bezpieczeństwa konta. Właśnie te ostatnie zawierają możliwość zmiany hasła.

Aby rozpocząć procedurę zmiany hasła należy kliknąć przycisk „Zmień moje hasło”. Pojawią się kolejne instrukcje, które pokierują Cię w celu bezpiecznej zmiany hasła.

Kolejne komunikaty będą pytały o to, czy posiadasz dostęp do numeru telefonu czy też adres e-mail, które są przypisane do konta. W zależności od odpowiedzi aplikacja wybierze dla Ciebie najlepszy sposób zmiany hasła. Jeżeli okaże się, że nie masz już dostępu do powyższych danych, to Steam poprosi Cię o podanie hasła do Twojego konta na Steam. Po poprawnym podaniu hasła aplikacja umożliwi jego zmianę na nowe.


Pamiętaj, aby często zmieniać swoje hasło na Steamie i unikaj używania takiego samego hasła jak w innych serwisach w których posiadasz konto. Utrata konta może wiązać się ze stratą dostępu do zakupionych gier, które nierzadko są warte kilkaset złotych lub nawet więcej. Dbaj o bezpieczeństwo swojego konta, również poprzez zastosowanie podwójnego uwierzytelniana z pomocą systemu SteamGuard.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x