Jak założyć konto na Steam?

Jak założyć konto na Steam?

Steam to największa platforma społecznościowa dla graczy i sklep z grami na świecie. Prędzej czy później każdy gracz komputerowy będzie miał do czynienia z tym serwisem. Jak założyć konto na tej platformie i czemu właściwie to robić?

Firma Valve przez lata skutecznie inwestowała w swoją platformę, w wyniku czego powstał olbrzymi ekosystem z milionami aktywnych użytkowników. Choć Steam nie jest jedyną tego typu platformą na rynku, to swoich konkurentów zostawia daleko w tyle. Główne funkcje tej aplikacji można podzielić na 2 rodzaje, czyli usługi związane z grami i ich zakupem, oraz usługi społecznościowe, które pozwalają użytkownikom organizować się oraz dzielić wrażeniami na temat danego tytułu.

Jak zarejestrować się na Steamie?

Aby móc korzystać z jakiejkolwiek usługi, jaką oferuje ta platforma trzeba posiadać konto użytkownika. Można je stworzyć całkowicie za darmo, a oto krótki poradnik jak to zrobić.

Najpierw musisz w przeglądarce internetowej wejść na stronę rejestracji https://store.steampowered.com/join

Twoim oczom ukaże się mniej więcej taki widok:

Jak widzisz do założenia konta niezbędny jest między innymi adres e-mail czy akceptacja warunków korzystania z platformy. Po wypełnieniu i zaakceptowaniu formularza na podany adres e-mail przyjdzie link weryfikacyjny, który należy kliknąć. 

Ważne, aby nie zamykać karty rejestracji, podczas weryfikacji adresu-email. Gdy klikniesz w link weryfikacyjny w swojej skrzynce mailowej, wróć do karty rejestracji. Serwis przeniesie Cię do następnego etapu tworzenia konta.

Teraz musisz podać nazwę konta Steam oraz hasło, którego będziesz używać. Te dane posłużą Ci do logowania do serwisu. Nazwa konta Steam musi być unikatowa, a hasło powinno być na tyle skomplikowane, aby konto było bezpieczne. Gdy już to zrobisz kliknij przycisk Gotowe. Od tej pory możesz cieszyć się swoim kontem na Steamie.

Korzyści posiadania konta na Steamie

Nasuwa się pytanie, czy opłaca się w ogóle zakładać konto na tej platformie? Cóż, moim zdaniem jak najbardziej. Choć ceny w sklepie Steam najczęściej nie są zbyt atrakcyjne, to podczas cyklicznych wyprzedaży sytuacja ma się zgoła inaczej. Na świątecznych lub wiosennych wyprzedażach można zakupić dziesiątki, a nawet setki tytułów po niezwykle okazyjnych cenach. Obniżki sięgają nawet 90%, dzięki czemu można naprawdę sporo zaoszczędzić. Funkcje społecznościowe Steama również są bardzo użyteczne, szczególnie, że konkurencja odstaje głównie w tym zakresie. Oczywiście nie można nie wspomnieć o bibliotece gier, która zawiera najwięcej tytułów spośród tego typu platform. Choć konkurencja w postaci Epic games lub Gog.com również się dynamicznie rozwija, to pod wieloma względami zostają w tyle w stosunku do Steama.

Podsumowanie

Steam to bez wątpienia platforma, którą powinien mieć w swoim arsenale każdy gracz. Liczne promocje oraz rozbudowane funkcje społecznościowe sprawiają, że jeżeli szukasz kompanów do grania lub tanich gier to z pewnością znajdziesz to na Steamie. Proces tworzenia konta nie jest skomplikowany i już po kilku chwilach będziesz mógł się cieszyć pełnym dostępem do serwisu.

Student, programista, a w wolnych chwilach pełnokrwisty fan gier komputerowych. Gry RPG zajmują szczególne miejsce w jego sercu, jednak żadnym gatunkiem nie pogardzi. Wyznaje jedną z najważniejszych zasad w środowisku graczy, czyli “Gry łączą, a nie dzielą”.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x