Jak wbić level na Steam? 

Jak wbić level na Steam? 

Steam oprócz możliwości zakupu gier wideo i rozbudowanych funkcji społecznościowych, posiada również możliwość kolekcjonowania odznak i zdobywania nowych poziomów. Dla wielu osób jest to świetna forma rywalizacji, która świadczy o zaangażowaniu gracza i jego pokaźnej bibliotece gier. Niestety, niewielu z nich wie, w jaki sposób można owe poziomy zdobyć, a sposobów na to jest przynajmniej kilka. Zapraszamy do lektury!

Jak zdobyć punkty doświadczenia na Steam? 

Po pierwsze trzeba zdobywać punkty doświadczenia. W dużym uproszczeniu to właśnie one pozwalają odblokowywać kolejne poziomy na Steamie. Można to osiągnąć.na kilka sposobów. Przede wszystkim trzeba kupować kolejne gry i stale poszerzać oraz wzbogacać swoją bibliotekę o nowe pozycje. Im więcej gier mamy, tym wyższy będzie poziom naszego doświadczenia. Oczywiście, z punktu widzenia kanapowego gracza raczej nie ma to większego znaczenia, choć z pewnością jest to miły dodatek do wielu innych funkcjonalności platformy.

Dla graczy aktywnie żyjących w społeczności Steama jest to jednak wyznacznik jakości ich konta. Niestety, kupowanie nowych gier wiąże się z kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. Na szczęście nie jest to jedyna metoda, pozwalająca wbić kolejny poziom.

Co jeszcze można zrobić?

Innym sposobem jest zdobywanie tzw. odznak. Te zdobywa się poprzez kolekcjonowanie kart, które dostaje się z kolei za granie w wybrane produkcje. Za odznaki możemy np. dostać specjalne tło profilowe oraz nowe emotikony związane z tytułem, który aktualne ogrywamy.

Co więcej, punkty doświadczenia dostajemy też za samo wytwarzanie odznak czy zwiększenie ich poziomu. Maksymalnie można wbić do 5 poziomów w danej odznace, choć — trzeba tu dodać — istnieją specjalne odznaki, które nie mają określonego poziomu (zdobywamy je, biorąc udział w różnych eventach). 

Nie każdy może cieszyć się zdobywaniem nowych poziomów. Gracze posiadający konta ograniczone np. za naruszenie polityki Steama, nie mogą odblokowywać kolejnych poziomów. Jeśli jednak konto działa poprawnie, to gracz zyskuje z tego tytułu szereg korzyści.

Mowa tutaj przede wszystkim o zwiększeniu limitu przyjętych zaproszeń od innych graczy. Domyślnie liczba ta wynosi 250, ale po wbiciu każdego levela rośnie o kolejne 5 miejsc. Maksymalnie można w ten sposób rozbudować swoją siatkę znajomych do (aż!) 2000 osób

Ponadto za każde 10 poziomów gracz dostaje 1 miejsce w gablocie Steama. Można się nią wówczas dzielić na swoim profilu, aby inne osoby widziały nasze filmy, zdjęcia, osiągnięcia itd.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x