Jak opublikować film na Steam?

Jak opublikować film na Steam?

Steam jako jedna z najpopularniejszych platform dystrybucji cyfrowej na świecie, to nie tylko zaangażowana społeczność użytkowników i potężna biblioteka gier, ale również mnóstwo ciekawych funkcjonalności. Konto Steam można bowiem dostosować według swoich indywidualnych preferencji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać tekst, ilustracje, elementy graficzne czy filmy z kanału YouTube. Jak to zrobić i co jeszcze warto wiedzieć na temat publikowania filmów na Steamie? Zapraszamy do lektury! 

Steam pozwala użytkownikom indywidualnym na wstawienie własnego wideo na swoim profilu, o ile spełnia ono kilka kluczowych wymagań. Przede wszystkim najpierw musimy połączyć profil Steam z utworzonym wcześniej kanałem YouTube. Następnie w ustawieniach kanału przeklikujemy film na „Publiczny” i wybieramy dany materiał w odpowiednim oknie na platformie od Valve. 

Po przesłaniu filmu na YouTube i połączeniem swojego konta z profilem Steam należy się upewnić, że wybrane materiały wideo nie naruszają zasad regulaminu obydwu platform. Pamiętajmy, że Steam nie daje użytkownikom możliwości używania własnego dysku do przesyłania filmów — możemy to zrobić właśnie za pośrednictwem kanału YouTube. 

Opublikowanie filmu na Steamie krok po kroku 

  1. Najpierw logujemy się do swojego konta Google i przechodzimy do strony YouTube. Przechodzimy w zakładkę „Studio” i jeśli to konieczne konfigurujemy swoje konto zgodnie z wyświetlanymi na ekranie instrukcjami.
  2. Po zalogowaniu wybieramy przycisk „Utwórz”, który znajduje się prawym górnym rogu.
  3. Następnie klikamy „Prześlij filmy” i wybieramy nasz materiał wideo. Kolejnym etapem jest nazwanie swojego filmu tj. nadanie mu tytułu, opisu i miniatury.
  4. Po opublikowaniu wideo na YouTubie przechodzimy do profilu na Steamie. Logujemy się i wybieramy zakładkę „Profil” i po prawej stronie klikamy w „Wideo”. Następnie wybieramy przycisk „Połącz konto YouTube” i klikamy w „Uzyskaj dostęp do konta YouTube”.
  5. Po połączeniu kont wybieramy te filmy, które chcemy udostępnić. Możemy je od razu przyporządkować do wybranej produkcji lub ustawić „Brak”. 

Film można w dowolnym momencie usunąć lub zmienić jego widoczność. W tym celu wracamy do zakładki „Wideo” i wybieramy „Zarządzaj filmami”. Wybieramy dany materiał wideo i go usuwamy lub ustawiamy jako prywatny. 

Zasady publikowanie filmów na Steamie

Publikację filmów na Steamie regulują przepisy, których złamanie może prowadzić do blokady treści lub w skrajnych sytuacjach – nawet do blokady całego profilu. Dlatego też przed opublikowaniem jakichkolwiek materiałów wideo zaleca się zapoznać z regulaminem platformy Valve. 

Zabronione jest m.in. publikowanie wideo obraźliwych lub tych o charakterze seksualnym. Nie jest dopuszczalne promowanie przemocy, rasizmu czy dyskryminacji. Blokowane będą również wszystkie filmy, które naruszają prawa autorskie innych osób.  Pamiętajmy, że zgodnie z zasadami Steama każdy użytkownik może zgłosić treści, które uważa za niestosowne. Steam zweryfikuje wówczas materiał i podejmie decyzje o zignorowaniu zgłoszenia lub blokadzie filmu.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x