Jak odblokować rynek Steam?

Jak odblokować rynek Steam?

Platforma Steam to jedno z najważniejszych miejsc dla wszystkich graczy, którzy posiadają komputery osobiste. Nie jest to jednak wyłącznie platforma do cyfrowej dystrybucji gier — Steam to także potężna społeczność graczy, którzy komunikują się ze sobą, wspólnie grają i handlują. Właśnie w tym celu powstał rynek Steam, do którego jednak nie każdy ma dostęp. W jaki sposób można je odblokować i co jeszcze warto na jego temat wiedzieć? Zapraszamy do lektury! 

Do czego służy rynek Steam?

Rynek Steam to bardzo ważne miejsce dla społeczności graczy. Mogą oni tutaj kupować lub sprzedawać karty, skórki, przedmioty z wybranych gier i inne cyfrowe produkty (emotikony, tła, skrzynki itd.) Oczywiście, z wiadomych względów mowa o przedmiotach zaprojektowanych wyłącznie z myślą o platformie Steam. 

Na rynku Steam handlować mogą wszyscy gracze, którzy posiadają do niego dostęp. W rezultacie nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonywać na nim zakupów lub wystawiać swoje przedmioty na sprzedaż. Warto jednak pamiętać, że Valve pobiera z tego tytułu prowizję w wysokości aż 5%. 

W jaki sposób mogę odblokować rynek Steam? 

W celu odblokowania rynku Steam należy doładować swój portfel lub zakupić na platformie jakąś grę, DLC (rozszerzenie do danej produkcji) albo oprogramowanie. Po odczekaniu 7 dni uzyskamy automatycznie dostęp do rynku. Takie rozwiązanie niesie ze sobą jednak szereg potencjalnych niebezpieczeństw, dlatego Valve wymaga uruchomienia usługi Steam Guard. W tym wypadku czas oczekiwania znacząco się wydłuży (ok. 2 tygodni). 

To jednak nie wszystko. Dostęp do rynku Steam nie jest nadany na zawsze. Przynajmniej raz w roku należy dokonać choć jednego zakupu na platformie. W przeciwnym razie Steam zablokuje nam możliwość kupowania i sprzedawania przedmiotów. 

W jakich sytuacjach Steam blokuje dostęp do rynku? 

Bezpieczeństwo użytkowników, korzystających z rynku Steam jest dla Valve priorytetowe. Dlatego też zdarzają się sytuacje, w których platforma nakłada na graczy liczne ograniczenia. Najczęściej mają one charakter tymczasowy, choć zdarza się, że blokada nakładana jest na stałe. Dzieje się tak np. w sytuacji, w której anulujemy wcześniej zaakceptowaną wymianę — wówczas Steam zablokuje nam dostęp do marketu na 7 dni. 

Blokada może też zostać nałożona w momencie, w którym zalogujemy się do rynku z innego urządzenia, które nie było autoryzowane przez usługę Steam Guard. W takim wypadku mowa już o 5-dniowej blokadzie konta. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się w regulaminie platformy. 

Podsumowanie 

Rynek Steam można odblokować w zaledwie kilkanaście dni. Trzeba mocno przestrzegać regulaminu i pamiętać o tym, aby przynajmniej raz w roku dokonywać jakiejś transakcji. Takie ograniczenia mają utrudnić zamieszczanie ofert oszustom i złodziejom, którzy zakładają nowe konta lub korzystają z tych, na które się wcześniej włamali

Handel na rynku Steam może też zostać zablokowany w momencie, w którym postanowimy odzyskać swoje hasło. Wówczas musimy odczekać 5 dni na zdjęcie blokady. Warto dodać, że jeśli od ostatniego logowania minęło więcej niż 2 miesiące, to możliwość handlu zostanie nam zablokowane na aż 30 dni. 

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x