Jak dodać znajomego na Steam?

Jak dodać znajomego na Steam?

Choć Steam zaczynał swoją działalność jako internetowy sklep z grami, to z czasem został rozbudowany o dodatkowe funkcje, w tym funkcje społecznościowe. Platforma firmy Valve umożliwia interakcje z innymi graczami, w tym dodawanie ich do swojej listy znajomych. Jak dodać kogoś do znajomych na Steamie i jakie korzyści z tego płyną?

Dodawanie do znajomych – po co?

Na Steamie można znaleźć wiele tytułów oferujących tryb wieloosobowy, w tym np. Counter Strike Global Offensive. Dodanie osoby do listy znajomych, z którą lubisz grać ułatwia wspólną rozgrywkę w grach które to umożliwiają.

Innym aspektem posiadania kogoś w znajomych jest ułatwiony kontakt z tą osobą za pomocą czatu Steama, czy też możliwość porównywania swoich profili społecznościowych, a także osiągnięć zdobywanych w grach.

W jaki sposób dodać kogoś do znajomych na Steamie?

Dodawanie osób do listy znajomych na Steamie jest bardzo proste! Najpierw musisz uruchomić aplikację Steam na swoim komputerze oraz się zalogować. Gdy już to zrobisz, kliknij zakładkę „Znajomi i Czat”, która znajduje się w prawym dolnym rogu aplikacji.

Po kliknięciu powinien Ci ukazać się następujący widok:

W oknie, które się pojawiło na szarym górnym pasku widnieją 2 przyciski. Kliknij ten najbardziej po prawej, na którym widnieje znak plusa. 

Steam przeniesie Cię specjalnego okna dodawania znajomych, w którym znajdziesz kilka opcji z pomocą których możesz dodać wybraną osobę do listy znajomych.

Aby zaprosić danego użytkownika na Steamie możesz skorzystać z:

  • Kodu znajomego – możesz mu wysłać taki kod i wtedy on będzie miał możliwość zaproszenia Cię do znajomych. Możesz również poprosić go o taki kod i wpisać do pola „Wprowadź kod znajomego”
  • Specjalnego linku – możesz wygenerować specjalny link, który Twój znajomy po wklejeniu do okna przeglądarki internetowej będzie mógł zaprosić Cię do znajomych
  • Wyszukiwania  – jeżeli posiadasz nick użytkownika, którego chcesz zaprosić do znajomych to wystarczy wyszukać go wpisując nick w polu „Wprowadź pseudonim znajomego”

Po akceptacji Twojego zaproszenia przez danego użytkownika, będzie on widniał na Twojej liście znajomych.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x