Immortal Planet

Immortal Planet

Gry akcji Gry polskich twórców Gry RPG
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

7.1

Śr. graczy

Immortal Planet
Immortal Planet

Immortal Planet to wciągająca izometryczna gra RPG, która stanowi hołd dla kultowej serii Dark Souls. Gra oferuje ciekawy system walki, niezłe dialogi, dobrze zaprojektowane poziomy, a także interesujący kierunek artystyczny, który wprowadza gracza w gęstą i klimatyczną atmosferę pełną tajemniczych zakamarków.

Data premiery:Platformy:

Jednym z wyróżniających elementów rozgrywki jest tempo walki, które jest wyjątkowo wolne i skupia się na precyzyjnym zarządzaniu wytrzymałością postaci oraz unikaniu ataków przeciwnika. To wymaga od gracza sporej cierpliwości i refleksu, ale nagrodą za te wysiłki jest głęboka satysfakcja ze zwycięstwa.

Warto jednak zaznaczyć, że ruch postaci jest nieco „drewniany” i może stanowić problem dla osób, które nie są zaznajomione z gatunkiem. Niemniej jednak, Immortal Planet to ciekawa propozycja gra dla fanów gatunku, którzy cenią sobie metodyczną rozgrywkę, opartą na refleksie.

Immortal Planet – Gameplay

Nie sposób nie zauważyć, że Immortal planet silnie naśladuje Dark Souls, więc jeśli kiedykolwiek miałeś okazję zagrać DS, z pewnością zauważysz dlaczego tak napisaliśmy. Każda podjęta akcja wymaga staminy – atak, ucieczka, bieg, blokowanie, a nawet strzelanie. To właśnie ta zależność od wytrzymałości tworzy dynamiczną walkę, która przyciąga wielu fanów Soulsów. Za każdego zabitego przeciwnika otrzymujesz walutę, którą możesz wydać na ulepszanie swojej postaci. W przypadku śmierci, waluta zostaje na ziemi i czeka na kolejną próbę. Poziomy w grze są zaprojektowane w sposób przyjazny dla użytkownika i oferują elementy platformowe. Dzięki umiejętności biegu i skoku, można przeskakiwać z platformy na platformę, jednak niewłaściwe oszacowanie odległości może skończyć się dla gracza fatalnie. A jak dołożymy do tego fakt, że platformy zaczynają się poruszać… nabiera to dodatkowego kolorytu.

Poziom trudności gry można określić jako „sprawiedliwy”, co nie oznacza, że nie spotkają Was momenty frustracji. Skoro mówimy o naśladowcy Dark Souls – nie może być inaczej. Jednak aby być sprawiedliwym, musimy zaznaczyć, że raczej nie powinniście odnieść wrażenia, że twórcy posunęli się do jakichś nieuczciwych zagrań, aby sztucznie podbić trudność rozgrywki.

Bronie w Immortal Planet

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Immortal Planet pod względem broni nawiązuje stylistycznie do niektórych tytułów anime. Każda z nich ma dwie formy, różniące się zasięgiem, obrażeniami oraz specjalnymi umiejętnościami. W niektórych przypadkach balans między formami broni może nie być idealny, a niektóre z nich wydają się niemal identyczne. Mimo to, to niezwykle zabawne rozwiązanie.

Arsenał możliwości gracza jest dość bogaty i wymienić możemy tu choćby latające dyski, miny, pistolety czy zaklęcia, które dodają grze głębi i sprawiają, że zabawa jest znacznie ciekawsza. Co ważne, niektóre z przedmiotów skalują się w zależności od statystyk.

Projekt poziomów

W grze nie ma mapy. Jednak nie jest to większym problemem, ponieważ poziomy są stosunkowo łatwe do zapamiętania. Po ukończeniu danego obszaru zwykle odblokowuje się skrót, który znacznie ułatwia poruszanie się w dalszym etapie. Warto podkreślić, że poszczególne poziomy wyróżniają się oryginalnymi elementami i artystycznym podejściem w projektowaniu – i nie mówimy tu wyłącznie o zmianie kolorów czy poprzestawianiu elementów.

Podsumowanie

Immortal Planet to gra, która skierowana jest do osób, które szukają wyzwania i powolnej, metodycznej walki. Świetnie wpisuje się w konwencję Souls-Like, co z pewnością ucieszy fanów tego typu gier. Chociaż zdarzają się drobne niedociągnięcia, to w żaden sposób nie wpływają na odczucia związane z rozgrywką.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x