Hurtworld

Hurtworld

Gry akcji Gry survivalowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.6

Śr. graczy

Hurtworld
Hurtworld

Zróżnicowane biomy, bogaty crafting, niekończące się poczucie zagrożenia… Hurtworld od australijskiego Bankroll Studios to projekt, który pokochają wszyscy wielbiciele gier survivalowych.

Data premiery:Platformy:

Hurtworld – opis fabuły

Podobnie, jak w innych grach survivalowych także w Hurtworld twórcy zdecydowali się na ograniczenie fabuły do minimum. Postać sterowana przez gracza trafia do nieprzyjaznej, pustynnej lokacji. Wokół niej ani żywego ducha. Nie pozostaje nic innego, jak rozejrzeć się podstawowymi surowcami, wytworzyć pierwsze przedmioty i znaleźć schronienie. Och, schronienie zdecydowanie się tutaj przyda.

Hurtworld – na czym polega?

Hurtworld to survivalowa gra FPS, której twórcy szczycą się nieustającym podnoszeniem poprzeczki w walce o przetrwanie. Podczas pierwszego kontaktu generuje skojarzenia z takimi gigantami gatunku, jak Rust, chociaż względem akurat tego tytułu, gra wydaje się nieco bardziej przyjazna.

Zgodnie z prawidłami survivali gracz zaczyna rozgrywkę tylko z kilkoma podstawowymi przedmiotami w ekwipunku. Stopniowo musi gromadzić kolejne surowce i wytwarzać ulepszenia, by walczyć z otaczającymi go zagrożeniami (np. dzikimi zwierzętami, które tutaj w większości podejmują atak jako pierwsze) i przetrwać w nieprzyjaznym środowisku. W kontekście tego ostatniego może mu zagrażać np. temperatura, która na rubieżach mapy (gdzie zaczynają wszyscy początkujący gracze) spada do bardzo niskich wartości. W połączeniu z brakiem odpowiedniego ubrania może to oczywiście skutkować bardzo nieprzyjemną śmiercią.

Twórcy Hurtworld wzięli sobie za cel takie zróżnicowanie rozgrywki, by ta stale oferowała graczom nowe wyzwania. Nie wystarczy więc zbudowanie schronienia w okolicach, w których gracz się obudził. By rozwijać technologię i znajdować cenniejsze surowce, należy udać się w głąb mapy. Tam jednak dynamicznie zmieniają się warunki (od śnieżnych lasów tundry, po czerwone pustynie z dużą amplitudą temperatury) i to co, w jednym biomie stanowiło gwarant przeżycia, w drugim może okazać się gwoździem do trumny. Z drugiej strony, w centrum mapy można też natknąć się na bardziej zaawansowanych ludzkich rywali.

Rozgrywkę w Hurtworld urozmaica system zmiany pogody oraz dnia i nocy, stale rozbudowywany arsenał broni białej i dystansowej, rozwój hodowli roślin, opcja polowania, możliwość zwiedzania ruin (roi się w nich od licznych zagrożeń w postaci agresywnych mutantów oraz innych graczy pragnących wartościowego łupu), a także zaawansowany system statystyk postaci, zmieniający się wraz z pogodą i biomami.

Jakie tryby posiada Hurtworld?

Hurtworld to gra nastawiona na multiplayer w wariancie kooperacji lub PvP. Zgodnie z założeniami gatunku tylko od gracza zależy, czy postanowi szukać przyjaciół, czy wcieli się w agresora. Australijski tytuł pod względem podejścia do wieloosobowej zabawy różni się jednak od konkurencji zaimplementowanym systemem kar. Każdy kolejny zgon na sumieniu powoduje, że w przypadku śmierci z naszego plecaka wypada więcej przedmiotów. Warto więc rozważyć, czy droga antagonisty jest tego warta.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x