God’s Trigger

God’s Trigger

Gry akcji Gry zręcznościowe
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

7.7

Śr. graczy

God’s Trigger
God’s Trigger

God's Trigger to polska gra akcji, opracowana przez niezależne studio One More Level. W procesie jej produkcji zaszło sporo zmian w kwestii warstwy fabularnej, a także niektórych aspektów związanych z mechaniką rozgrywki. Tytuł opracowany został m.in. na platformy PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, a jej wydaniem zajęła się firma Techland Publishing.

Data premiery:Platformy:, ,

Fabuła gry

Historia przedstawiona w grze God’s Trigger skupia się na dwójce barwnych bohaterów – upadłym aniele i zbuntowanym żołnierzu niebios Harrym oraz jego demonicznej partnerce Judy, uciekinierce z piekła. Ich wspólnym celem jest powstrzymanie czterech Jeźdźców Apokalipsy, którzy planują zniszczyć ziemię. Bohaterowie muszą jednak zmierzyć się także z całymi zastępami popleczników, którzy stoją na drodze do głównych adwersarzy. Fabuła God’s Trigger jest bardzo pretekstowa, stanowiąc jedynie swego rodzaju wstęp do brutalnej rozgrywki. Produkcja podzielona została na główne rozdziały i pomniejsze misje, które trwają od 5 do 10 minut. Wątek fabularny gry jest stosunkowo krótki, ponieważ można go ukończyć w 4 godziny. Brak dialogów i przerywników filmowych w trakcie akcji sprawia, że zabawa nigdy nie traci tempa.

Mechanika gry God’s Trigger

W God’s Trigger gracz śledzi poczynania bohaterów z perspektywy top-down. Mechanika gry opiera się na przemierzaniu rozmaitych lokacji oraz eliminowaniu całych hord przeciwników, w czym niezwykle pomocne okazują się miecze i pistolety. Poza dostępem do broni ręcznej, na podorędziu herosów znajdują się także różne zdolności specjalne. Nadnaturalne umiejętności bohaterów to m.in. „Divine Focus” – „Boskie Skupienie”, pozwalające na manipulowanie czasem. Rozgrywka uwzględnia też elementy typowe dla gier RPG. Za każde zwycięstwo nad przeciwnikiem uzyskać można punkty doświadczenia, których liczba wzrasta poprzez efektowne łączenie zabójstw w różnorakie kombinacje. Awans na kolejne poziomy wiąże się z możliwością zwiększenia potencjału bojowego bohaterów, a także odblokowywaniem nowych umiejętności wykorzystywanych w walce.

Tryby i kwestie techniczne

God’s Trigger to produkcja przygotowana specjalnie z myślą o trybie współpracy. Jeden z graczy wciela się w Harry’ego, a drugi w Judy. Tytuł oferuje jednak także możliwość gry w pojedynkę, gdzie za sterowanie wybraną postacią odpowiada sztuczna inteligencja. Zabawa w kooperacji jest dużo łatwiejsza, ze względu na możliwość uratowania jednego partnera przez drugiego. Zmiana poziomu trudności przekłada również na płynność gry, dlatego ukończenie jej w każdym z obu trybów okazuje się być nieco innym doświadczeniem. Kooperacja umożliwia też odblokowanie synchronizacji zabójstw oraz innych dodatkowych ruchów, a także zmienia sposób przechodzenia niektórych misji. God’s Trigger wyróżnia się przyzwoitą oprawą graficzną, która dzięki technologii cel-shadingu utrzymana została w typowo komiksowej stylistyce. Cechą zasługującą na uwagę jest bardzo wysoki poziom brutalności gry, jednak charakterystyczna oprawa nadaje całej produkcji groteskowości oraz przerysowania.

0
Would love your thoughts, please comment.x