God’s Trigger

God’s Trigger

Gry akcji Gry zręcznościowe
Zobacz stronę gry na Steam
7.8

Ocena redakcji

7.7

Śr. graczy

God’s Trigger
God’s Trigger

God's Trigger to polska gra akcji, opracowana przez niezależne studio One More Level. W procesie jej produkcji zaszło sporo zmian w kwestii warstwy fabularnej, a także niektórych aspektów związanych z mechaniką rozgrywki. Tytuł opracowany został m.in. na platformy PC, PlayStation 4 oraz Xbox One, a jej wydaniem zajęła się firma Techland Publishing.

Data premiery:Producent:Wydawca:Platformy:, ,

Fabuła gry

Historia przedstawiona w grze God’s Trigger skupia się na dwójce barwnych bohaterów – upadłym aniele i zbuntowanym żołnierzu niebios Harrym oraz jego demonicznej partnerce Judy, uciekinierce z piekła. Ich wspólnym celem jest powstrzymanie czterech Jeźdźców Apokalipsy, którzy planują zniszczyć ziemię. Bohaterowie muszą jednak zmierzyć się także z całymi zastępami popleczników, którzy stoją na drodze do głównych adwersarzy. Fabuła God’s Trigger jest bardzo pretekstowa, stanowiąc jedynie swego rodzaju wstęp do brutalnej rozgrywki. Produkcja podzielona została na główne rozdziały i pomniejsze misje, które trwają od 5 do 10 minut. Wątek fabularny gry jest stosunkowo krótki, ponieważ można go ukończyć w 4 godziny. Brak dialogów i przerywników filmowych w trakcie akcji sprawia, że zabawa nigdy nie traci tempa.

Mechanika gry God’s Trigger

W God’s Trigger gracz śledzi poczynania bohaterów z perspektywy top-down. Mechanika gry opiera się na przemierzaniu rozmaitych lokacji oraz eliminowaniu całych hord przeciwników, w czym niezwykle pomocne okazują się miecze i pistolety. Poza dostępem do broni ręcznej, na podorędziu herosów znajdują się także różne zdolności specjalne. Nadnaturalne umiejętności bohaterów to m.in. „Divine Focus” – „Boskie Skupienie”, pozwalające na manipulowanie czasem. Rozgrywka uwzględnia też elementy typowe dla gier RPG. Za każde zwycięstwo nad przeciwnikiem uzyskać można punkty doświadczenia, których liczba wzrasta poprzez efektowne łączenie zabójstw w różnorakie kombinacje. Awans na kolejne poziomy wiąże się z możliwością zwiększenia potencjału bojowego bohaterów, a także odblokowywaniem nowych umiejętności wykorzystywanych w walce.

Tryby i kwestie techniczne

God’s Trigger to produkcja przygotowana specjalnie z myślą o trybie współpracy. Jeden z graczy wciela się w Harry’ego, a drugi w Judy. Tytuł oferuje jednak także możliwość gry w pojedynkę, gdzie za sterowanie wybraną postacią odpowiada sztuczna inteligencja. Zabawa w kooperacji jest dużo łatwiejsza, ze względu na możliwość uratowania jednego partnera przez drugiego. Zmiana poziomu trudności przekłada również na płynność gry, dlatego ukończenie jej w każdym z obu trybów okazuje się być nieco innym doświadczeniem. Kooperacja umożliwia też odblokowanie synchronizacji zabójstw oraz innych dodatkowych ruchów, a także zmienia sposób przechodzenia niektórych misji. God’s Trigger wyróżnia się przyzwoitą oprawą graficzną, która dzięki technologii cel-shadingu utrzymana została w typowo komiksowej stylistyce. Cechą zasługującą na uwagę jest bardzo wysoki poziom brutalności gry, jednak charakterystyczna oprawa nadaje całej produkcji groteskowości oraz przerysowania.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x