Fortified

Fortified

Gry akcji
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

6.7

Śr. graczy

Fortified
Fortified

Fortified to nietypowa strzelanka wykorzystująca elementy charakterystyczne dla gatunku tower defense oraz gier strategicznych i utrzymana w konwencji retrofuturystycznej. Gra została opracowana i wydana przez studio Clapfoot|Siege Camp w 2016 roku. Tytuł ten trafił na komputery osobiste oraz konsol Xbox One.

Data premiery:Platformy:,

Fabuła

Akcja gry Fortified rozgrywa się w latach 50’ XX wieku w Stanach Zjednoczonych – a przynajmniej w teorii, bo nie są to USA, jakie znamy ze starych filmów. Twórcy gry przenoszą nas bowiem do alternatywnej rzeczywistości inspirowanej mocno tematyką science-fiction.

W tej alternatywnej rzeczywistości Ziemię odwiedzają Marsjanie. Nie jest to jednak wycieczka krajoznawcza, bo — jak łatwo się domyślić — obcy są agresywni, a do tego dysponują ultra nowoczesną bronią. Walka tradycyjnymi środkami jest dość niewyrównana, więc władze USA decydują się skorzystać z pomocy bohaterów, których uprzednio wyposażają w broń, którą wcześniej opracowywano w tajnych laboratoriach.

Fabuła jest tutaj jednak jedynie tłem dla całej rozgrywki. Gracze muszą bowiem bronić Ziemi przed zagrożeniem, biorąc udział w niezliczonych walkach. A to wszystko w klimacie amerykańskich lat 50’ ubiegłego wieku.

Mechanika Fortified

Fortified łączy w sobie kilka gatunków gier, tworząc unikalne połączenie mechanik. To w końcu zarówno strzelanka, jak i gra tower defense z elementami strategicznymi. Gracze muszą bronić strategicznych punktów przed inwazją kosmitów, wykorzystując zarówno umiejętności strzelania, jak i dostępne fortyfikacje i pułapki.

Na każdym poziomie gry gracze muszą stawić czoła falom wrogów. Armie kosmitów są zróżnicowane i wymagają zastosowania różnych taktyk, aby je pokonać. Co więcej, gracze muszą zarządzać zasobami i konstruować wieżyczki strażnicze, które pomagają w obronie przed obcymi najeźdźcami.

To jednak nie wszystko. W Fortified gracze kontrolują bezpośrednio swoje postacie, korzystając z szerokiego arsenału uzbrojenia, które wymaga precyzyjnego celowania, typowego dla strzelanek. Zabawa koncentruje się zatem nie tylko na eliminowaniu wrogów, ale również na utrzymaniu skutecznej obrony.

Gra oferuje również możliwość wyboru jednej z czterech klas postaci. Mowa tutaj o żołnierzu marynarki, uzbrojonym w strzelbę kosmicznym kowboju, pracowniku tajnej agencji rządowej oraz wyposażonej w odrzutowy plecak wojowniczce. Wybór postaci wpływa na strategię i styl rozgrywki.

W Fortified gracze mają możliwość wyboru między rozgrywką singleplayer a trybem kooperacji dla maksymalnie czterech osób. Tryb kooperacji pozwala graczom wspólnie bronić Ziemi przed inwazją Marsjan, co znacznie urozmaica zabawę. Współpraca między graczami jest wówczas bardzo ważna, ponieważ każda postać ma własne unikalne umiejętności. Wspólna strategia i koordynacja działań są niezbędne, aby skutecznie odpierać ataki kosmitów.

Grafika

Gra oferuje atrakcyjną trójwymiarową grafikę, która została wykonana w lekko kreskówkowej stylistyce. To podejście doskonale oddaje klimat filmów science fiction z lat 50’.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x