Enter the Gungeon

Enter the Gungeon

Gry akcji Gry roguelike
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

9.3

Śr. graczy

Enter the Gungeon
Enter the Gungeon

Należysz do grona miłośników dungeon crawlerów i strzelanek? W takim razie Enter the Gungeon od Dodge Roll to tytuł, którego nie możesz przegapić.

Data premiery:Platformy:, , ,

Enter the Gungeon – opis fabuły

Fabuła Enter the Gungeon nie jest skomplikowana i należy raczej do pretekstowych. Bohater, w którego wciela się gracz postanawia odnaleźć legendarną broń, która ma moc unicestwiania przeszłości. W tym celu udaje się do antycznej świątyni, czyli tytułowego Gungeonu. Oczywiście w środku czeka na niego wiele niebezpieczeństw. Są one o tyle ciekawe, że na skutek działania meteoru, który spadł tutaj przed laty, wszyscy mieszkańcy zmienili się w potwory związane z… militariami. Bohater staje więc do walki ze zmutowanymi nabojami itp.

Enter the Gungeon – na czym polega?

Enter The Gungeon to roguelike, połączenie dungeon crawlera oraz strzelanki (a nawet bullet hell). Całość wykonana została w stylu pixel art i nawiązuje estetycznie do gier konsolowych z połowy lat 90. Świat przedstawiony gracz obserwuje z perspektywy izometrycznej.

Zadaniem gracza jest eliminowanie wrogów i eksplorowanie kolejnych poziomów świątyni, by dotrzeć do mitycznej broni umożliwiającej naprawienie przeszłości. Każde kolejne piętro lochów generowane jest losowo. Poza pomniejszymi przeciwnikami do pokonania są także bossowie. Ponadto gracz odwiedza też różnego rodzaju sklepy oraz rozmawia z napotkanymi postaciami.

Tym, co wyróżnia Enter the Gungeon na tle innych przedstawicieli gatunku jest możliwość wykorzystania elementów otoczenia. Stoły można zmieniać w tymczasowe tarcze, wybuchające beczki używać jak gigantyczne granaty i rzucać nimi we wrogów, a powieszone wysoko żyrandole stosować do miażdżenia przeciwników.

Enter the Gungeon cechuje wysoki poziom trudności (wśród inspiracji gry wspomina się zresztą Dark Souls). Częściowo wynika on z niskiej odporności sterowanej postaci na ciosy. Podatność na obrażenia sprawia, że gra wymaga ogromnej zręczności i cierpliwości.

Jakie tryby posiada Enter the Gungeon?

Enter the Gungeon oferuje tryby: dla jednego gracza oraz lokalną kooperację. Warto też zaznaczyć, że w podstawowym trybie rozgrywkę można poprowadzić jedną z czterech postaci, a każda z nich charakteryzuje się odmienną historią, umiejętnościami oraz początkową bronią. W połączeniu z losowo generowanymi poziomami daje to ogromną różnorodność.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x