Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG

Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG

Gry postapokaliptyczne Gry RPG Gry turowe Gry z fabułą
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.8

Śr. graczy

Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG
Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG

Turowe izometryczne RPG w klimatach postapokaliptycznych, wzorowane na klasykach gatunku takich jak Planescape: Torment czy seria Baldur’s Gate. Za produkcję gry odpowiada rosyjskie studio Dark Crystal Games, dla którego był to debiut na rynku gier. Rozgrywka prowadzona jest w rzucie izometrycznym, gdzie zadaniem gracza staje się przetrwanie w tzw. Kopule, walka mutantami, konfrontacja z niebezpieczeństwami, eksploracja oraz dołączenie do jednej z rywalizujących ze sobą frakcji.

Data premiery:Platformy:

Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG – opis fabuły

Tytuł gry nosi znamię gatunku science fiction. Akcja dzieje się w alternatywnej rzeczywistości, gdzie poznajemy okrytą mgłą tajemnicy tzw. Kopułę. Jest to miejsce, w którym znajdują się nieznane dla ludzkości tajemnice. Te z kolei stara się posiąść potężna organizacja C.R.O.N.U.S – silna w wpływy, dzięki wsparciu liderów wszystkich liczących się państw. Na początku wszystko idzie zgodnie z planem, ale po jakimś czasie działania organizacji doprowadzają do wybuchu wojny.

Po odkryciu Kopuły,  C.R.O.N.U.S wysyła tam swoich pracowników w ramach niejawnych ekspedycji, licząc na odkrycia, które wpłyną na historię świata. Sytuacja się szybko zmienia, kiedy okazuje się, że machinacje doprowadzają do wybuchu ogromnego globalnego konfliktu, zwieńczonego wojną nuklearną. Świat pogrąża się w chaosie, aż w końcu w zasadzie przesadnie istnieć. W rezultacie, członkowie organizacji, którzy przetrwali muszą odbudować zniszczoną cywilizację. Fakt ten utrudnia sytuacja w samej Kopule. Okazuje się bowiem, że przez przypadek uaktywniona tam zostaje tajemnicza, śmiertelnie niebezpieczna anomalia.

Encased – kilka słów o mechanice

Encased: A Sci-Fi Post-Apocalyptic RPG to ogromne ambicje i nieukrywane inspiracje. Twórcy gry chcieli zaprojektować coś na wzór klasycznych turowych RPGów, które podbijały rynek przeszło 20 lat temu. Postawiono więc na możliwość rozwoju własnego bohatera, pozwalając graczowi stworzyć jego wygląd, a także zdecydować o jego umiejętnościach. Świat przedstawiony zaprojektowano w tzw. rzucie izometrycznym – rozgrywkę śledzimy z lotu ptaka. Lokacje dzielą się na 170 sektory, które z kolei składają się na jeden otwarty świat. Zabawa skupia się na walce z przeciwnikami, rozwoju naszego bohatera, eksploracji oraz – co najważniejsze – wykonywaniu zadań fabularnych.

Aby zwiększyć immersję płynącą z rozgrywki, twórcy zdecydowali się też na zaimplementowanie sporej liczby zadań pobocznych oraz zdarzeń losowych. Gracz może też skompletować własną drużynę, choć ostatecznie sterować możemy wyłącznie swoją postacią. Bohaterowie, którzy do nas dołączą stanowią bardzo istotne wsparcie w walce. Do dyspozycji gracza oddano też szereg specjalnych umiejętności, pokaźny arsenał broni i możliwość taktycznego prowadzenia konfrontacji z wykorzystaniem osłon. Gra posiada również ciekawy system craftingu.

Tryb gry i grafika w Encased

Encased oferuje trójwymiarową, nieźle zaprojektowaną oprawę graficzną, bazującą na silniku Unity, a także klimatyczny podkreślający ciężką atmosferę soundtrack. Gra posiada wyłącznie tryb singleplayer.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x