Dork
Dork

Dork to gra zręcznościowa posiadająca kilka nietypowych mechanik a wśród nich jedną unikalną. Podczas rozgrywki gracz rozwija kolejne klasyczne umiejętności takie jak szybkość, wysokość skoków, ale też znajduje środki, dzięki którym poszerza swoją świadomość oraz narzędzia takie jak materiały wybuchowe, inteligentna (latająca za nim) lampa, które pomagają mu w trudnych sytuacjach.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Tym co unikalne w grze jest mechanika terminali komputerowych i haseł do nich. Terminale otwierają zapieczętowane wrota prowadzące bohatera przez kolejne krainy do rozwiązania zagadki, która spowodowała iż musiał on opuścić swoją spokojną wioskę i udać się w tę niebezpieczną podróż. Przemierzając kolorowy świat gracz zbiera rozsiane w nim przedmioty za którymi kryją się litery do tajemnych haseł. Hasłami są znane (i nie znane) przysłowia w różnych językach. (Mamy do wyboru: POLSKI, ANGIELSKI, NIEMIECKI i HISZPAŃSKI). Użycie terminali jest łatwe i przyjemne, choć czasem wymaga główkowania…

Zadaniem Gracza jest przebycie ośmiu różniących się między sobą krain (w sumie 71 olbrzymich połaci – Leveli), w których napotyka różne przeciwności i niebezpieczeństwa. Nie zabraknie stworów i potworów, z których jedne są komiczne a inne zastanawiające lub budzące niepokój.

Podczas gry rozwija się epicka historia, która ma swój początek po rozpoczęciu, a która kryje w sobie ukazywaną powoli tajemnicę. Całość kończy się oczywiście Happy-endem, co wymaga jednak nie tylko odrobinę zręczności, ale też solidnego (czasem) główkowania przy terminalach komputerowych.

Oprócz czterech języków (dla obsługi terminali komputerowych) dostępne są dwa tryby gry: Normalny oraz Easy – przewidziany dla młodszych lub niecierpliwych graczy pragnących szybciej poznać historię i rozwiązać zagadkę.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x