Donut County

Donut County

Gry logiczne Gry przygodowe Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

7.5

Śr. graczy

Donut County
Donut County

Nic tak nie angażuje graczy, jak możliwość niszczenia otoczenia. Przykładem tego jest chociażby słynna seria BattleField, ale i nie tylko. Twórcy tytułu Donut County postanowili podejść do tego tematu w nieco inny sposób. Połączyli spektakularną rozwałkę z grą logiczną, dzięki czemu gracz w czasie niszczenia musi również kombinować. Całość została okraszona ciekawą historią oraz przyjemną dla oka grafiką.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Donut County – opis fabuły

Bohater w którego wciela się gracz to szop o imieniu BK. Jest to pracownik firmy produkującej zdalnie sterowane czarne dziury. Ich zadaniem jest kradzież śmieci, w końcu szopy uwielbiają śmieci. Jako że dopiero zatrudnił się w tej pracy, bohater przypadkowo myli system sterowania czarną dziurą z grą mobilną. Przez to zaczyna stopniowo niszczyć amerykańskie hrabstwo Donut.

Pomimo faktu, że Donut County jest grą grą logiczną to możemy w niej znaleźć liczne elementy fabularne, np. w postaci przerywników filmowych. Ukazują one jak mieszkańcy hrabstwa radzą sobie po wpadnięciu do czarnej dziury. 

Donut County – na czym polega?

Głównym celem rozgrywki jest wchłonięcie całego hrabstwa. Gra została zaprojektowana w postaci poszczególnych poziomów, a każdy z nich zaczyna się posiadając bardzo małą czarną dziurę. Na początku gracz musi poszukiwać niewielkich przedmiotów, ponieważ tych większych nie da rady wchłonąć. Wraz z pochłanianiem kolejnych rzecz czarna dziura rośnie, przez co umożliwia niszczenie samochodów i budynków.

Wbrew pozorom, produkcja ta wcale nie jest taka prosta. Na trudniejszych mapach gracz musi kombinować, ponieważ znalezienie przedmiotów nierzadko wymaga sprytu. Niejednokrotnie będzie zmuszony wyrzucać pewne przedmioty z czarnej dziury, aby zniszczyć inny, większy przedmiot w taki sposób, aby ten mógł zostać przez nią wchłonięty.

Co ciekawe, wewnątrz dziury można łączyć niektóre przedmioty oraz organizować pewne wydarzenia. Wraz z kolejnymi planszami poziom trudności stale rośnie. Pojawiają się nowe sposoby na interakcję z otoczeniem, co sprawia, że trzeba wykazać się dodatkowym sprytem.

Oprawa graficzna została zaprojektowana w trójwymiarze, jednak przez całą rozgrywkę gracz  widzi wszystko z poziomu rzutu izometrycznego. Sama grafika jest stosunkowo prosta. Są to minimalistyczne modele o pastelowych kolorach. Jak na grę niezależną stworzoną przez jedną osobę, oprawa graficzna oraz dźwiękowa są w pełni satysfakcjonujące.

Produkcja ta charakteryzuje się pewną dozą absurdu, jednak zarówno pomysł jak i mechanika sprawiają, że potrafi wciągnąć niczym czarna dziura, którą sterujemy.

Jakie tryby posiada Donut County?

Donut County posiada wyłącznie tryb jednoosobowy. Kampania dostarczona przez twórców oferuje maksymalnie do 5 godzin zabawy, choć najczęściej ten czas jest znacznie mniejszy. 

Jest to tytuł zdecydowanie wart uwagi, gdyż posiada Bardzo pozytywne opinie na Steamie oraz średnią ocen w wysokości 77 na metacritic. Gra posiada również wersje konsolowe na PS4 i Xbox One, a także wersje mobilne, zarówno na androidzie, jak i na iOS.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x