Darkwood

Darkwood

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer73790/public_html/wp-content/themes/gauge/lib/sections/hub-header.php on line 64
>Gry horrory
Gry polskich twórców Gry postapokaliptyczne Gry survivalowe
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

7.7

Śr. graczy

Darkwood
Darkwood

Darkwood to survival horror, który osadzony jest w alternatywnym świecie pełnym tajemnic i niebezpieczeństw. Gracze wcielają się w bohatera, który musi przetrwać w lesie pełnym potworów i nieznanych istot. Gra charakteryzuje się unikalnym systemem dnia i nocy, w którym noc jest szczególnie niebezpieczna i wymaga od gracza wykorzystania wszystkich dostępnych zasobów, aby przetrwać.

Data premiery:Platformy:, , , ,

O Darkwood

Darkwood nie jest najbardziej dynamicznym tytułem na rynku gier akcji. W ciągu dnia będziesz walczyć ze zmutowanymi psami czy dzikusami, korzystając z prymitywnych narzędzi jak kije, deski z gwoździami czy łopaty. Na początku możesz poczuć się nieco topornie i niekomfortowo (ale czy to źle?), lecz po pewnym czasie przywykniesz i zaakceptujesz ten stan rzeczy. Dopiero w dalszych etapach gry będziesz mieć dostęp do broni palnej, ale to nie oznacza, że będzie łatwiej. Przeciwnicy będą się stawać coraz silniejsi i bardziej mroczni. Noce są szczególnie trudne… twórcy doskonale oddali klimat nocy. Będziesz stać w bezpiecznym, oświetlonym pomieszczeniu, wszystkie wejścia zabezpieczone barykadami i pułapkami, modląc się, żeby nic nie dostało się do środka. W mroku słyszysz kroki po suchym, szeleszczącym terenie, bulgotanie, świsty, dziwne szepty, gęsta mgła i skrzypienie drzwi. Myślisz, że coś dostało się do sąsiedniego pomieszczenia i zaraz rozwali Ci drzwi. Jesteś sparaliżowany strachem, a nagle… ktoś kulturalnie puka do drzwi. Czy otworzyć czy nie? Zdecyduj sam i doświadcz niezapomnianych wrażeń!

Opis gry

Darkwood to niezwykle klimatyczna i starannie zrealizowana gra, która z pewnością przypadnie do gustu fanom horrorów i produkcji sprzed kilku dekad. Choć mechanika gry jest dość toporna, to jest to zabieg celowy i dodaje grze jeszcze więcej intensywności. Gracze powinni mieć świadomość, że Darkwood nie jest grą łatwą i nie wybacza błędów. Niektóre rodzaje przeciwników potrafią być niezwykle wymagające, ale autorzy zapewne zaplanowali to w celu stworzenia trudniejszego i bardziej intensywnego doświadczenia. Z jednej strony, intensywna rozgrywka może pochłonąć gracza na wiele godzin, ale z drugiej strony, w przypadku gdy gracz nie radzi sobie z grą, warto zrezygnować od razu, aby uniknąć dalszych strat.

Szukanie odpowiedniej ścieżki w Darkwood może być uciążliwe, ale autorzy uprzedzili graczy, że tak właśnie będzie wyglądać rozgrywka. Gracze często będą czuć się zagubieni w terenie, co jest stałym elementem rozgrywki i dodaje jeszcze więcej niepewności i niepokoju. Im dalej gracze będą zagłębiać się w las, tym bardziej poczucie zagubienia się pogłębia, co tworzy jeszcze bardziej intensywne doświadczenie.

Fabuła Darkwood

Fabuła w grze Darkwood jest dość tajemnicza i niejasna, jednak ekscytująca i chwalona przez recenzentów. Warto podkreślić, że rozgrywka toczy się w latach 80-tych na polskiej prowincji. Gracz wciela się w rolę osoby, która próbuje przetrwać w mrocznym lesie pełnym potworów i innych niebezpieczeństw. Celem gracza jest zbieranie informacji i zasobów, aby odkryć tajemnicę tego miejsca i znaleźć drogę ucieczki. W trakcie rozgrywki napotkamy różne postaci, które również szukają ucieczki z lasu, a także staniemy w obliczu różnych wyzwań i zagadek, które trzeba rozwiązać, aby przejść dalej. Ogólnie rzecz biorąc, fabuła w grze Darkwood skupia się na doświadczeniach gracza w mrocznym lesie i jego starań o przetrwanie w niebezpiecznym środowisku.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x