Darkest Dungeon

Darkest Dungeon

Gry roguelike Gry RPG Gry turowe
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

7.8

Śr. graczy

Darkest Dungeon
Darkest Dungeon

Turowych gier RPG na rynku nie znajdziemy za wiele. Tych, które zostały zaprojektowane w grafice 2D jeszcze mniej. Gdy do tego dodamy niesamowicie mroczny i ciężki klimat mamy gotowy przepis na Darkest Dungeon - jednego z najciekawszych indyków ostatnich lat.

Data premiery:Platformy:, , , ,

Darkest Dungeon – opis fabuły

Przodek głównego bohatera spędził całe życie w mrocznej rezydencji na wzgórzu. Mężczyzna ten zaczął zgłębiać stare księgi i odkrył, że niezwykłe siły kryją się na terenie posiadłości. Z pomocą relikwii i rytuałów dążył odkrycia tajemnicy kryjącej się w jego domu. W końcu udało mu się odnaleźć portal i przez przypadek wybudzić złe siły. Udało mu się uciec i napisać na nas list o tym co się wydarzyło. Po zapieczętowaniu listu popełnia samobójstwo.

Darkest Dungeon – na czym polega?

Rozgrywka opiera się na zwerbowaniu i wyszkoleniu drużyny, a następnie poprowadzeniu jej przez kolejne poziomy lochów, lasów, krypt i torfowisk. Na każdym z nich czeka walka z przerażającymi przeciwnikami, ale i również ze stresem, głodem, mrokiem i zarazą.  
Kolejne walki mają negatywny wpływ na bohaterów, którzy stopniowo mogą popadać w paranoję lub chorować. Należy o nich dbać poprzez zapewnienie odpoczynku w Oberży lub Opactwie.
System walki i statystyk obecny w grze jest bardzo rozbudowany i jego pełne zrozumienie zajmuje nieco czasu. Z kolei styl graficzny, jaki proponują twórcy jest niezwykle klimatyczny. Grafika jest ręcznie rysowana i swoim stylem nie  przypomina praktycznie niczego, co jest obecne na rynku.

Gra posiada klasyczne elementy z gatunku Roguelike, a jednocześnie wnsoi rozgrywkę na kompletnie nowe poziom poprzez nieodwracalną śmierć kompanów i proceduralnie generowane podziemia. 

Jakie tryby posiada Darkest Dungeon?

Twórcy zapewnili 3 tryby gry i rozbudowaną kampanię, która zapewni ponad 80 godzin rozgrywki. Dodatkowo zabawę można urozmaicić za pomocą modów oraz licznych dodatków, które regularnie są wypuszczane przez twórców. 
Na chwilę obecną w grze nie znajdziemy trybu wieloosobowego, jednak w kolejnej części gry może to ulec zmianie.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x