Cuphead

Cuphead

Gry platformowe Gry zręcznościowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

9.5

Śr. graczy

Cuphead
Cuphead

Masz dość niewymagających, łatwych do przejścia tytułów? W takim razie zapraszamy do poznania gry Cuphead od Studio MDHR Entertainment Inc., która z pewnością wystawi Twoją cierpliwość na próbę. Czy uda Ci się zobaczyć jej napisy końcowe?

Data premiery:Platformy:, , ,

Cuphead – opis fabuły

Cuphead opowiada historię dwóch braci – Cupheada oraz Mugmana (zgodnie z imionami przypominają oni wizualnie odpowiednio filiżankę oraz kubek) – wiodący zwyczajne życie w domku na wyspie Inkwell. Pewnego dnia ich egzystencja dramatycznie się odmienia. Nieroztropni bracia postanawiają odwiedzić kasyno, które należy do samego diabła. Gdy są o krok od przegrania w kości wszystkiego, co posiadają, pojawia się przed nimi właściciel we własnej osobie. Jego oferta jest niezwykle kusząca ­– wygrajcie, a oddam wam całe bogactwo kasyna; przegrajcie, a zabiorę wasze dusze.

Jak łatwo się domyślić, diabeł wychodzi z tego zakładu zwycięsko. Łaskawie daje jednak braciom jeszcze jedną szansę na ocalenie – jeżeli do północy następnego dnia dostarczą mu dusze wszystkich innych jego dłużników, będą mogli zachować własne oraz posiadany dobytek. Cuphead i Mugman nie mają lepszej opcji niż podjęcie wyzwania. Zaczynają więc podróż po Inkwell i stają do walki z naprawdę potwornymi kreaturami.

Cuphead – na czym polega?

Cuphead to klasyczna platformówka 2D estetycznie nawiązująca do kreskówek z lat 30. XX wieku. Podobnie jak animacje sprzed lat i ta gra stworzona została całkowicie ręcznie – klatka po klatce, z rysowanymi postaciami i akwarelowym tłem. Specyficznego retro klimatu dopełnia oryginalna jazzowa ścieżka dźwiękowa, na którą składa się ponad 50 utworów.

Gracz przemierza urokliwe Inkwell (przedstawione z perspektywy top-down) i z poziomu mapy wybiera kolejne lokacje. Niektóre to niedługie poziomy platformówkowe, a inne np. sklepy z przydatnym w walce asortymentem (tzw. powerupami). Legendarny już wysoki poziom trudności Cupheada związany jest jednak z położeniem nacisku w grze na rywalizację z bossami. Gracz musi stanąć do walki aż z 30 różnymi rywalami. Co więcej, niektóre walki podzielone są na kilka etapów – po obniżeniu paska życia przeciwnika do określonego poziomu, ten zmienia taktykę walki.

Najprawdopodobniej ze względu na wysoki poziom trudności gry, pomimo nawiązań do tytułów sprzed lat, Cuphead nie posiada limitu żyć. Gracz może podchodzić do rywalizacji z bossami nieograniczoną liczbę razy.

Jakie tryby posiada Cuphead?

Cuphead posiada dwa poziomy trudności, jednak tylko ten bardziej wymagający pozwala na poznanie prawdziwego zakończenia gry. Rozgrywkę można ukończyć zarówno w trybie single player, jak i multiplayer. Co więcej, dostępna jest opcja wspólnego grania nie tylko sieciowo, ale także na współdzielonym ekranie. Gracze wcielający się w Cupheada i Mugmana, podobnie jak w przypadku samodzielnego rozegrania tytułu, mogą zdecydować się na jeden z dwóch poziomów trudności.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x