Cube Escape: Paradox

Cube Escape: Paradox

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/platne/serwer73790/public_html/wp-content/themes/gauge/lib/sections/hub-header.php on line 64
>Gry detektywistyczne
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.8

Śr. graczy

Cube Escape: Paradox
Cube Escape: Paradox

Połączenie gry oraz filmu zwykle nie  kończy się zbyt dobrze, jednak od tej reguły są wyjątki. Tego typu wyjątkiem okazała się gra Cube Escape: Paradox, której świat został zaprojektowany na podstawie filmu Rusty Lake z 2018 roku. Jest to klasyczna gra przygodowa, której akcja dzieje się wyłącznie w jednym pomieszczeniu.

Data premiery:Platformy:, ,

Cube Escape: Paradox – opis fabuły

Gracz wciela się w okrytego złą sławą detektywa Dale Vandermeer. Budzi się on w tajemniczym i mrocznym pokoju nie pamiętając zupełnie niczego. Po krótkim czasie uświadamia sobie, że stał się częścią gry prowadzonej przez jego dawnego wroga. Celem rozgrywki jest wydostanie się z pokoju i odzyskanie wspomnień na temat swojej przeszłości. Gra powstała jako rozszerzenie do filmu i wzbogaca opowiedzianą w nim historię.

Cube Escape: Paradox – na czym polega?

Gracz musi znaleźć wyjście z pokoju zawieszonego pomiędzy światami. Aby to zrobić musi zmierzyć się z licznymi zagadkami logicznymi o różnym poziomie trudności. Choć gra jest skierowana do fanów filmu to osoby, które go nie oglądały również będą się świetnie bawić.

Gra składa się z dwóch rozdziałów, przy czym tylko pierwszy z nich jest darmowy. Za drugi trzeba zapłacić, jednak nie jest to szczególnie wysoka kwota. Warto go nabyć, ponieważ na graczy czeka alternatywna wersja zakończenia historii.

Całość rozgrywki została wzbogacona:

  • licznymi nawiązaniami do filmu Rusty Lake, 
  • obrazami autorstwa Johana Scherfta,
  • nastrojową ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Victora Butzelaara,
  • głosami postaci w które wcielili się Bob Rafferty oraz David Bowles,

Tytuł ten jest dość niepozorny, jednak zdecydowanie warto dać mu szansę. Przytłaczająco pozytywne oceny na Steamie zdecydowanie to potwierdzają.

Jakie tryby posiada Cube Escape: Paradox?

Cube Escape: Paradox posiada wyłącznie tryb dla jednego gracza, który starcza na maksymalnie 5 godzin zabawy. Nie jest to w żadnym wypadku zarzut, gdyż fantastycznie opowiedziana historia okraszona ciekawymi zagadkami całkowicie się broni. W przyszłości raczej nie należy się spodziewać dodatkowych trybów.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x