Crypt of the NecroDancer

Crypt of the NecroDancer

Gry roguelike Gry RPG
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

9

Śr. graczy

Crypt of the NecroDancer
Crypt of the NecroDancer

Na pierwszy rzut oka gatunków roguelike, RPG oraz gry tanecznej nie da się ze sobą połączyć. Z tego błędu szybko wyprowadza nas produkcja studia Brace Yourself, czyli Crypt of the NecroDancer. To szalone połączenie kilku motywów wzbogacone ładną grafiką w stylu pixel art. Całość komponuje się zaskakująco dobrze przez co tytuł ten jest jedną z obowiązkowych pozycji dla fanów gier indie.

Data premiery:Platformy:, , , ,

Crypt of the NecroDancer – opis fabuły

Jako gracze wcielamy się w postać o imieniu Cadence. Poszukuje ona swojego ojca – Doriana. Poszukiwania doprowadzają nas do mrocznej krypty w której włada demon NecroDancer. Gdy próbuje się ona dostać do krypty nagle zapada się ziemia. Bohaterka wpada w powstałą rozpadlinę. Gdy odzyskuje przytomność spotyka NecroDancera. Ten rzuca na nią klątwę, która sprawia, że jej serce bije w rytmie muzyki. 

Crypt of the NecroDancer – na czym polega?

W pewnym stopniu tytuł ten to pixelartowa gra RPG. Największym wyróżnikiem jest system walki. Aby pokonać przeciwników nasza postać musi tańczyć w odpowiednim rytmie. Nasza bohaterka musi dostosować styl tańca do przeciwników.

Gra została podzielona na kilka etapów. Na końcu każdego z nich czeka nas walka z bossem. Jak jak w typowych przedstawicielach gatunku roguelike i tutaj mamy pewną losowość oraz tzw. permanentną śmierć. Gdy nasza postać zginie to zaczynamy przygodę od nowa.

Podczas gry możemy oczywiście odnaleźć lub zakupić wszelkiego rodzaju broń, relikty lub czary. Wszystko jest jednak podporządkowane mechanice muzyki.

Ciekawą rzeczą jest możliwość dodania własnych utworów do gry. Choć utwory autorstwa Danny’ego Baranowskiego jak najbardziej dają radę to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobrać kilka kawałków z internetu i niszczyć przeciwników w rytmie ulubionych piosenek.

Jakie tryby posiada Crypt of the NecroDancer?

Gra posiada dwa tryby. Jednoosobowy oraz tryb lokalnej kooperacji dostępny na podzielonym ekranie. Poza klasyczną klawiaturą oraz padem mamy również możliwość sterowania za pomocą maty do tańczenia. Produkcja w serwisie metacritic uzyskała bardzo przyzwoite oceny. Od recenzentów 86, a od graczy 7,2.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x