Crab Game

Crab Game

Gry zręcznościowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

7.5

Śr. graczy

Crab Game
Crab Game

Crab Game to darmowa, wieloosobowa gra akcji wzorowana na serialu „Squid Game” od Netflixa z 2021 roku. Sam serial czerpie pomysły na gry z popularnych dziecięcych zabaw, jednak w znacznie brutalniejszej formie.

Data premiery:Platformy:

Crab Game, czyli gra na bazie serialu Squid Game (Netflix)

Crab Game to gra wieloosobowa, w której gracze rywalizują ze sobą w różnych zabawnych minigrach znanych z serialu Squid Game (Netflix) lub po prostu z dziecięcych zabaw, na których bazuje sam serial. Projekt ten został opracowany przez Dani Deversona i jego przyjaciół jako całkowicie darmowa produkcja, nie zawierająca reklam ani mikropłatności.

Mechaniki gry

W grze odtwarzane są w formie meczów multiplayer dziecięce rozgrywki znane z koreańskiego serialu, a wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. W meczu udział może brać maksymalnie 35 graczy, a gra oferuje 28 map i dziewięć trybów rozgrywki. W Crab Game możemy zagrać m.in. w wariację gry „raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”, walki na kijki, bieganie po placu zabaw z bombą (w naszym wydaniu jest to gra w „Berka”) czy pokonywanie dystansu między wysepkami skacząc po kamieniach. Każda z zabaw posiada kilka różnych map, dzięki czemu wyzwania są czymś więcej niż kopią popularnego serialu.

Gra oferuje wyłącznie tryb multiplayer, a jej grafika 3D oparta jest na silniku Unity. Choć pierwsza wersja gry powstała w zaledwie dwa tygodnie, niedopracowanie elementów często wywołuje raczej uśmiech politowania niż daje powód do złości. Pomimo dość brutalnych „zabaw”, sama gra nacechowana jest charakterem raczej komediowym, co podkreślane jest przez styl graficzny czy wspomniane wcześniej niedopracowania, które w niektórych momentach mogą sprawiać wrażenie celowych.

Społeczność

Nie sposób nie odnieść się do licznych komentarzy, z których wyłania się obraz społeczności dość toksycznej. Jeśli chcemy wziąć udział w rozgrywce z graczami z całego świata, gra oferuje nam możliwość używania voicechatu, co ma swoje plusy i minusy. Wielu graczy odbija się od tego tytułu dlatego, że trafiają do lobby, które od początku wydaje się mało przyjaźnie nastawione do pozostałych graczy. Ale czy to źle? Dla wielu  z pewnością tak. Ale spójrzmy też na to z innej strony – czy zastanawialiście się jakby wyglądała taka rozgrywka w prawdziwym świecie? Z pewnością stres i emocje udzieliłyby się wielu osobom, wyzwalając w nich podobne instynkty. Może nazbyt szyukamy usprawiedliwienia takich zachować, ale w naszym odczuciu, takie zachowanie innych graczy nie powinno Was zniechęcić do jakiejś gry – najlepiej zagrać i przekonać się samemu, zwłaszcza, że gra oferowana jest za darmo.

Podsumowanie

Crab Game to gra o ciekawym i wciągającym koncepcie, która zachęca do rywalizacji i zabawy w gronie znajomych lub innych graczy z całego świata. W grze nie brakuje elementów humorystycznych i niespodzianek, które sprawiają, że gra staje się jeszcze bardziej wciągająca. Crab Game to ciekawa opcja dla fanów multiplayerowych gier online, którzy chcą spędzić czas na zabawie.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x