Co to jest Rockstar Games Social Club?

Co to jest Rockstar Games Social Club?

Rockstar Games Social Club to jedna z wielu na rynku platform do dystrybucji cyfrowej gier. W 2008 roku założyło ją słynne studio Rockstar Games – twórcy serii GTA oraz Red Dead Redemption. Platforma pełni również funkcję serwisu społecznościowego i modułu potrzebnego do prowadzenia rozgrywki sieciowej. 

Rockstar Games Social Club umożliwia graczom dzielenie się swoimi osiągnięciami w grach tego dewelopera. Użytkownicy mogą również robić zdjęcia i nagrywać filmy z zabawy, a potem dzielić się nimi na platformie. Rejestracja na Rockstar Games Social Club jest stosunkowo prosta – można to zrobić ręcznie lub poprzez rejestrację z konta Facebook, Twitter, Microsoft oraz Google. Co więcej, gracze mogą także połączyć swoje konto w Social Clubie z kontem na Steamie, Xbox Live, PlayStation Network itd. Całość jest do pobrania za darmo na stronie dewelopera.

Rockstar Games Social Club rozwijane jest nieustannie od 2008 roku. Platforma pozwala porównywać i śledzić statystyki, takie jak chociażby przybyty w grze dystans, zabójstwa itd. Możemy również monitorować swoje postępy w rozgrywce wieloosobowej (do użytku gracza oddano trofea i powtórki). Za pośrednictwem tej aplikacji skorzystamy także z dodatkowej zawartości, takiej jak skórki oraz (w przypadku niektórych gier) odblokujemy dane misje.


Te wszystkie mechanizmy sprawiły, że społeczność graczy GTA Online oraz Red Dead Redemption Online jest niezwykle zaangażowana. System osiągnięć, możliwość komunikacji i rywalizacji z innymi graczami – to spore plusy. Z drugiej strony, wiele osób frustruje się faktem, że do ogrywania swojego ulubionego tytułu muszą instalować kolejną aplikację na dysku. 

W jakie gry zagramy na Rockstar Games Social Club?

Generalnie we wszystko, co wypuściło Rockstar Games. Mowa o takich hitach, jak: seria GTA (w tym GTA IV i GTA V), Midnight Club: Los Angeles, L.A.Noire (wybitna gra detektywistyczna), seria Max Payne, fenomenalne Red Dead Redemption 2 czy kultowe już Bully: Anniversary Edition. W zakładce “Sklep” możemy również za prawdziwe pieniądze kupić wirtualną walutę, która zasili nasz portfel w danej grze online. Platforma umożliwia także użytkownikowi utworzenie własnego pseudonimu i zintegrowania konta z social mediami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodać do swojego profilu awatar i w razie konieczności wyłączyć status widoczności tylko dla wybranych znajomych. Możemy również dodawać się do grup społecznościowych, które ułatwiają komunikację i pozwalają szybciej znaleźć towarzysza do wspólnej rozgrywki online.

Miłośnik gier komputerowych mający na swoim koncie jeden drobny tytuł – „SEO Tales: First day at work”. Wychowany na Gothicu oraz Tzar: The Burden of the Crown.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x