Cloudpunk

Cloudpunk

Gry przygodowe Gry symulacje
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.5

Śr. graczy

Cloudpunk
Cloudpunk

Gra przygodowa studia Ion Lands wydana w 2020 roku na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Tytuł ten jest ciekawym połączeniem przygodówki, symulatora oraz elementów science-fiction, bazujących na wyraźnych cyberpunkowych motywach.

Data premiery:Platformy:, , ,

Cloudpunk – zarys fabularny

Cloudpunk zabiera graczy do pełnej tajemnic i niebezpieczeństw metropolii przyszłości zwanej Nivalis. Podczas zabawy wcielamy się w Ranię, która pracuje jako kurier. W trakcie rozgrywki eksplorujemy miasto, angażujemy się w poboczne aktywności oraz misje, a także poznajemy mieszkańców i odkrywamy kolejne sekrety. . 

Co ciekawe, pomimo faktu, że Cloudpunk jest grą indie, to twórcom udało się zaimplementować zaskakująco dużo interesujących rozwiązań. Studio Ion Lands już wcześniej wypuściło inną dobrze przyjętą produkcję – Phoning Home. W Cloudpunk skala możliwości jest jednak znacznie większa. Nivalis (główna lokacja rozgrywki) to futurystyczna metropolia naszpikowana gigantycznymi wieżowcami.

Główna bohaterka pracuje dla Cloudpunk – dostawczej firmy, która oprócz legalnej działalności prowadzi również eufemistycznie rzecz ujmując – również nie do końca zgodne z prawem biznesy. Warto tutaj dodać, że decyzje, jakie podejmujemy w trakcie rozgrywki będą miały wpływ na mieszkańców miasta.

To jednak nie wszystko. Aby odblokować niektóre etapy gry, będziemy musieli znaleźć ukryte miejsca oraz przedmioty. Przed nami szereg angażujących zagadek do rozwikłania, w które zaangażowane będą wielkie korporacje, sztuczna inteligencja oraz hakerzy. Zbierane przez nas przedmioty mogą posłużyć do ulepszenia broni oraz ekwipunku, a inne do upiększenia mieszkania głównej bohaterki. 

Cloudpunk – mechanika

Większość rozgrywki w Cloudpunk skupia się wokół eksploracji. Możemy to czynić zarówno pieszo (widok z lotu ptaka tj. rzut izometryczny), jak i przy pomocy latających maszyn (tutaj już widok z perspektywy pierwszej osoby). W trakcie poznawania miasta napotykamy najróżniejsze postaci, a od niektórych z nich możemy przyjąć zadania. W rezultacie, krok po kroku odkrywamy, co takiego metropolia ma do zaoferowania i jakie siły w rzeczywistości nią rządzą. Podczas zabawy napotkamy m.in. androidy, hakerów, członków chciwych korporacji i nie tylko. Słowem: Cloudpunk to naprawdę pokaźnych rozmiarów cyberpunkowa przygoda.

Cloudpunk charakteryzuje się też oryginalną stylistyką opartą na trójwymiarowej grafice. Tytuł ten zdobył liczne wyróżnienia na wielu prestiżowych konkursach związanych z branżą gier wideo. 

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x