Circle Empires Rivals

Circle Empires Rivals

Gry strategiczne Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

7.2

Śr. graczy

Circle Empires Rivals
Circle Empires Rivals

Circe Empires Rivals to kolejna część bardzo ciepło przyjętej strategii czasu rzeczywistego, której premiera miała miejsce w 2018 roku.

Data premiery:Platformy:

Circle Empires Rivals — opis fabuły

Circe Empires Rivals to kolejna część bardzo ciepło przyjętej strategii czasu rzeczywistego, której premiera miała miejsce w 2018 roku. Tytuł ten pod wieloma względami nie różni się od swojego poprzednika, ale tym razem twórcy postawili nacisk na rozgrywkę wieloosobową. Zabawa opiera się na rozwoju swojego niewielkiego królestwa i podboju świata zbudowanego z proceduralnie generowanych kręgów. Dzięki temu każda rozgrywka jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Circle Empires Rivals to gra wymagająca zastosowania całkiem nowych strategii, które pozwolą pokonać przeciwników i zbudować prawdziwie potężne królestwo. Za produkcję Circle Empires Rivals odpowiada studio Luminous.

Circle Empires Rivals — na czym polega rozgrywka?

Circle Empires Rivals to nietypowy RTS, będący sequelem obsypanej nagrodami strategii czasu rzeczywistego. Tym razem kwintesencją zabawy są potyczki wieloosobowe. Gracze stają na czele własnych królestw i próbują podbić dostępny świat. Każdy z kręgów jest pełen potworów i przeciwników, ale także skarbów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby gracze zawierali sojusze i wypowiadali sobie wojny.

Circle Empires Rivals cechuje się szybką akcją, bogactwem mechanik i ogromną różnorodnością jednostek. Każda sesja gry jest wyjątkowa i niepowtarzalna ze względu na to, że światy generowane są proceduralnie. Dlatego też konieczne do każdej rozgrywki należy podchodzić inaczej — warto rozważyć zastosowanie nowych strategii, by szybciej i skuteczniej rozbudować swoje królestwo.

Gra oferuje kilka trybów wieloosobowych — w tym tryb kooperacji. Wraz z postępem rozgrywki jednostki zdobywają nowe poziomy i doświadczenie. Każdy z kręgów, które składają się na jeden wielki świat, mogą odznaczać się inną fauną i florą. Twórcy przygotowali dla graczy ponad 250 różnych budynków, stworzeń i zasobów. Do tego ponad 25 przywódców frakcji do wyboru, różnorodne premie i aż 40 bossów do pokonania. Gra pozwala ustawić stopień trudności adekwatny do preferencji gracza.

Circle Empires Rivals — od strony technicznej

Podczas zabawy najpierw rozbudowujemy swoją osadę i szkolimy wojsko. Później podbijamy nowe terytoria, zbierając surowce i poszerzając obszar przyszłego imperium. Możemy to robić w pojedynkę lub z innymi graczami. Warto jednak pamiętać, że imperium może należeć tylko do jednej osoby — prędzej czy później nawet przyjaciel może stać się wrogiem. Circle Empires Rivals charakteryzuje się bardzo szybkim tempem akcji — kluczowa jest podzielność uwagi, opracowanie własnej taktyki i krótki czas reakcji. Wojsko należy nieustannie ulepszać i dostosowywać jego możliwości do aktualnej sytuacji na mapie gry. Z początku podbicie niektórych kręgów nie będzie wcale takie łatwe i – co gorsza — trzeba się spieszyć, bo wrogowie mogą je podbić pierwsi.

Od strony technicznej Circle Empires Rivals cechuje się prostotą i kolorową oprawą graficzną. Zastosowane mechaniki są bliźniaczo podobne do tych, które zaserwowała produkcja z 2018 roku. Nowością jest przede wszystkim tryb wieloosobowy i znacznie większa liczba dostępnych jednostek i ulepszeń.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x