Business Tour

Business Tour

Gry strategiczne Gry turowe Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
6

Ocena redakcji

5.9

Śr. graczy

Business Tour
Business Tour

Zawsze marzyłeś, żeby rozegrać pełną partię w Monopol, ale nie mogłeś znaleźć chętnych? Dzięki Business Tour od Creobit przeniesiesz rozgrywkę do sieci i znajdziesz innych miłośników tej kultowej gry!

Data premiery:Platformy:

Business Tour – opis fabuły

Business Tour nie jest grą fabularną, ale daje duże pole do popisu, jeżeli chodzi o puszczenie wodzy fantazji. Oto wcielasz się w początkującego inwestora, którego zadaniem jest zgromadzenie możliwie największego majątku – zaczynasz od zwyczajnych działek, których wynajem generuje jedynie niewielki przychód. Z czasem ich miejsce zajmują najwyższej klasy hotele. Na Twojej drodze stają też rozliczne przeciwności losu – nieprzewidywalne tak, jak w prawdziwym życiu. Czy mimo wszystko uda Ci się wykupić pozostałą konkurencję i doprowadzić ją do ruiny?

Business Tour – na czym polega?

Business Tour to sieciowy odpowiednik gry planszowej Monopol lub Eurobiznes. Zrealizowana została w modelu free to play, co oznacza, że podstawowa wersja gry nic nie kosztuje, jednak dodatkowe funkcje wymagają w niej uiszczenia pewnej opłaty.

Zgodnie z zasadami analogowej wersji i tutaj gracze rzucają po sobie wirtualną kostką, a następnie poruszają się o tyle pól, ile ta wskaże. Stając w danym punkcie, mają możliwość zakupienia danej działki lub zrezygnowania z tej opcji. Gdy pole jest już zajęte przez innego gracza, należy uiścić stosowną opłatę za jego odwiedzenie.

Po zdobyciu wszystkich pól w określonym kolorze przez jednego gracza, może on zacząć ich rozbudowę poprzez stawianie na nich hoteli. Każdy hotel podnosi wartość działki i zwiększa opłatę za postój na danym polu przez innych uczestników zabawy. Pozwala to na szybsze osiągnięcie finalnego celu – zgromadzenia jak największej ilości gotówki i doprowadzenie do bankructwa innych graczy.

Rozgrywkę komplikują niespodziewane wydarzenia inicjowane po odkryciu karty szansy, jak konieczność wniesienia wysokiej opłaty za ucieczkę z bezludnej wyspy, czy zmierzenia się z katastrofami burzącymi niedawno postawione hotele.

Business Tour robi estetycznie miłe wrażenie za sprawą żywych kolorów i łagodnej kreski. Miłośników wizualiów powinny też zainteresować liczne opcje zmian wyglądu kości, czy pionków (awatarów).

Jakie tryby posiada Business Tour?

Wbrew pozorom, pomimo bazowaniu na kultowym Monopolu, Business Tour posiada kilka trybów rozgrywki:

  • tryb sieciowy dla maksymalnie czterech graczy, w którym każdy gra przeciwko każdemu;
  • tryb sieciowy dla czterech graczy, w którym dwoje graczy gra przeciwko dwojgu graczy;
  • tryb offline, w którym przeciwnikiem gracza jest komputer.

Rozgrywkę można prowadzić w systemach turniejowym oraz rankingowym. Ponadto co jakiś czas pojawiają się w grze krótkoterminowe cele, których osiągnięcie pozwala na uzyskanie dodatkowych nagród – np. skórek dla kości.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x