Brothers – A Tale of Two Sons

Brothers – A Tale of Two Sons

Gry przygodowe Gry z fabułą
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.8

Śr. graczy

Brothers – A Tale of Two Sons
Brothers – A Tale of Two Sons

Prawdę powiedziawszy to na rynku gier nie ma już zbyt wielu produkcji nastawionych na kooperację 2 graczy. Brothers - A Tale of Two Sons szwedzkiego studia Starbreeze Studios AB jest jednym z wyjątków. Choć swoją premierę miała już 2013 roku, to ciekawa mechanika kooperacji w połączeniu z przejmującą historią to coś co sprawia, że zdecydowanie warto po nią sięgnąć.

Data premiery:Platformy:, , , , ,

Brothers – A Tale of Two Sons – opis fabuły

Gra opowiada o dwóch braciach, którzy udali się w trudną, długą i niebezpieczną podróż, aby znaleźć lekarstwo dla chorego ojca. Owym lekarstwem jest tzw. “woda życia”, a jej zdobycie wiąże się z przemierzaniem gór i dolin wypełnionych niebezpiecznymi olbrzymami.

Sam klimat oraz historia gry są bardzo baśniowe. Da się odczuć, że w znacznym stopniu zostały zainspirowane m.in. mitologią nordycką, a także klasycznymi seriami fantasy typu Fable, ale i nie tylko.  

Istotnym przesłaniem fabuły jest więź pomiędzy braćmi. Gdy jednego ogarnia strach, drugi musi go wesprzeć swoją odwagą. I na odwrót. Gdy jeden okaże słabość, to drugi musi być silny. Dzięki temu gracz ma wrażenie, że jest uczestnikiem prawdziwej opowieści o bohaterstwie i poświęceniu oraz sam odczuwa przywiązanie do tych bohaterów.

Brothers – A Tale of Two Sons – na czym polega?

Brothers – A Tale of Two Sons to klasyczna gra przygodowo-zręcznościowa. Rozgrywka opiewa w stosunkowo proste łamigłówki, które zwykle nie stanowią większego wyzwania. Głównym celem gracza bądź też graczy jest zdobycie lekarstwa dla schorowanego ojca, a następnie dostarczenie mu go. 

W grze obecne są również elementy walki z bossami, które zwykle wymagają współpracy bohaterów, wykorzystania otoczenia oraz własnego sprytu.

Szczególnie interesujący jest element kooperacji. Gra wymaga użycia pada, a gracze sterują swoimi postaciami na jednym kontrolerze. Jego lewa część odpowiada za jednego bohatera, a prawa za drugiego. Oczywiście można grać w ten tytuł samodzielnie, jednak znacznie prostsza i ciekawsza jest rozgrywka w dwie osoby. Mechanika została dostosowana do opowiadanej historii – twórcy chcieli, aby gracze emocjonalnie zżyli się z bohaterami. 

Oprawa graficzna choć malownicza, to została już nieco nadgryziona przez ząb czasu. Pomimo tego historia w dalszym ciągu jest poruszająca i stanowi zdecydowanie największy atut tej gry. Chociażby dla niej samej warto w nią zagrać. Fantastyczna muzyka oraz udźwiękowienie tylko potęgują to wrażenie i uzupełniają całość doświadczenia. 

Jakie tryby posiada Brothers – A Tale of Two Sons?

W teorii gra ta posiada wyłącznie tryb dla jednego gracza, jednak najwygodniej jest gdy dwie osoby sterują po każdym z bohaterów. Produkcja otrzymała bardzo pozytywne opinie na Steamie oraz średnią recenzji na Metacritic w wysokości 90, dzięki czemu jest jedną z najlepiej ocenianych gier tego typu. 

Przejście gry zajmuje średnio nieco ponad trzy godziny. Dostępna jest na komputerach osobistych oraz konsolach w postaci XBox 360, XBox One, PlayStation 3, PlayStation 4. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, że polski język jest nieobsługiwany.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x