Broforce

Broforce

Gry akcji Gry platformowe Gry zręcznościowe Multiplayer Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

9.1

Śr. graczy

Broforce
Broforce

Myślisz, że poziom testosteronu osiągnął zenit w kinie akcji przełomu lat 80. i 90.? Nic z tych rzeczy! Broforce pokazuje, że granice przerysowanej męskości nie istnieją! W grze od Free Lives spotkasz wszystkich filmowych twardzieli i zrobisz rozróbę na niespotykaną skalę. Hell yeah!

Data premiery:Platformy:, ,

Broforce – opis fabuły

Kiedy nadchodzi zagrożenie na niespotykaną skalę, można zrobić tylko jedno – wezwać Broforce, czyli zespół elitarnych komandosów złożony z takich legend, jak Brobocop, Bronan the Brobarian, Indiana Brones, czy Bro Max. W kampanii Broforce gracz podejmuje się więc wyzwania dobrze znanego z klasycznego kina akcji – trafia na pogrążoną w wojnie egzotyczną wyspę, by wraz z grupą superagentów zniszczyć okrutnego wroga i zastępy jego żołnierzy.

Broforce – na czym polega?

Broforce to platformowa strzelanina wzorowana na klasycznych side-scrollowych grach arkadowych. W pakiecie z 8-bitową estetyką gracz otrzymuje rozliczne nawiązania do kina akcji lat 80. i 90. Kolejni protagoniści to kultowe postaci, których imiona – najpewniej ze względów licencyjnych – wzbogacone zostały o człon bro, dzięki czemu powstali wspomniani wcześniej Bronan the Brobarian czy Indiana Brones.

Wzorem klasycznych arkadowych strzelanek i tutaj założenia są bardzo proste. Gracz gna przed siebie i zabija kolejnych wrogów oraz uwalnia jeńców. Co jakiś czas na jego drodze pojawia się flaga, która oznacza zapis rozgrywki – w przypadku śmierci gracz nie musi zaczynać poziomu od początku, ale od tego określonego punktu.

W Broforce nie ma typowego pakietu żyć. Po śmierci bohatera jego miejsce zajmuje kolejny losowy bro, aż do wyczerpania się puli możliwości zgonów. Liczba dostępnych twardzieli zależy od tego, jak gracz radził sobie wcześniej i ilu jeńców uratował. Każdy z protagonistów posiada inne umiejętności i bronie. Trzeba jednak uważać, jak się ich używa, bo twórcy pozwolili na absolutną destrukcję otoczenia i przesada w tym względzie może skończyć się zgonem gracza.

Poza pomniejszymi zagrożeniami na koniec segmentu złożonego z kilku plansz gracz musi też zmierzyć się z większym wyzwaniem w postaci bossa lub megabossa. Tych zazwyczaj charakteryzuje wyraźna przewaga siły, ale też określony słaby punkt, który trzeba dostrzec, by rozprawić się z przeciwnikiem.

Jakie tryby posiada Broforce?

Broforce to gra zarówno dla jednego, jak i wielu graczy (maksymalnie czterech; sieciowo lub kanapowo). W obu trybach możliwe jest ukończenie kampanii, która polega na wykonywaniu zleconych przez dowódcę zadań (wszystkie koncentrują się na działaniach eliminacji grupy pomniejszych wrogów lub bossa). Poza Bro-Opem dostępna jest także opcja rywalizacji pomiędzy graczami, w której poszczególnie bohaterowie zrywają więzi i stają do walki przeciw sobie. Ciekawym trybem jest również Explosion Run, w którym pojawia się presja prędkości ukończenia misji z powodu eksplodujących terenów i powszechnego chaosu.

Poza zróżnicowanymi trybami rozrywki twórcy oddali także graczom do dyspozycji edytor poziomów. Utworzone mapy można nie tylko kończyć samodzielnie, ale także udostępnić je społeczności Broforce.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x