Brawlhalla

Brawlhalla

Gry akcji Gry platformowe Multiplayer Gry na odstresowanie
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.7

Śr. graczy

Brawlhalla
Brawlhalla

Intensywne pojedynki w uroczym świecie rodem z klasycznych platformówek 2D? Oto Brawlhalla opracowana przez Blue Mammoth Games!

Data premiery:Platformy:, , ,

Brawlhalla – opis fabuły

Brawlhalla nie jest grą fabularną, lecz bijatyką. Gracze zapośredniczeni przez swoje wirtualne postacie walczą na jednej z dostępnych plansz-aren.

Brawlhalla – na czym polega?

Brawlhalla to darmowa bijatyka 2D. Opracowana została przez Blue Mammoth Games, ale w 2018 roku deweloper-wydawca został przejęty przez Ubisoft. Od 2021 roku w grze dostępne są 52 grywalne postacie zwane legendami. Każda posiada unikalne statystykami oraz kosmetyczne skórki.

W większości trybów Brawlhalla zadaniem gracza jest strącenie przeciwnika z areny na jeden z jej krańców. Drogą do sukcesu jest między innymi zadawanie oponentowi obrażeń. Im bliższy czerwonemu kolorowi pasek życia przeciwnika, tym dalej ten zostanie odepchnięty, a ostatecznie znokautowany. Najczęściej wygrywa ten gracz, który jako ostatni zostanie na planszy. Tytuł porównać można do Super Smash Bros.

Podczas rozgrywki pojawiają się też różnice urozmaicenia w postaci spadających z nieba bonusów. Gracze mogą podnosić podczas pojedynku płonące miecze, które po zebraniu zmieniają się w broń adekwatną dla postaci, którą sterują. W sumie istnieje tutaj 13 wariantów podstawowego uzbrojenia.

Ważną informacją jest fakt, że Brawlhalla w pełni wspiera zabawę międzyplatformową dla Nintendo Switch, Xbox Series X/S, Xbox One, PS5, PS4, Steam, iOS i Android.

Jakie tryby posiada Brawlhalla?

Do dyspozycji graczy twórcy oddali wiele wariantów rozgrywki, w tym:

  • jeden na jednego,
  • dwóch na dwóch,
  • wszyscy na wszystkich dla czterech użytkowników, gdzie każdy gra indywidualnie,
  • wszyscy na wszystkich dla ośmiu użytkowników podzielonych na dwa zespoły.

Ponadto Brawhalla umożliwia rozegrania lokalnego turnieju w trybie singleplayer, salę treningową do ćwiczenia umiejętności przed podjęciem kolejnych pojedynkowych wyzwań oraz wiele casualowych trybów o zróżnicowanych celach (innych niż proste zlikwidowanie przeciwnika).

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x