Beholder 2

Beholder 2

Gry przygodowe
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.3

Śr. graczy

Beholder 2
Beholder 2

Beholder 2 pozostaje wierny tematowi poprzedniej odsłony – funkcjonowaniu w państwie totalitarnym. Tym razem jednak gracz wciela się w jeden z trybików w samym Ministerstwie.

Data premiery:Platformy:, , ,

Beholder 2 – opis fabuły

Fabuła Beholder 2 rozpoczyna się informacją o śmierci ojca bohatera. Okoliczności zajścia nie są do końca jasne. Wiadomo jedynie, że mężczyzna wypadł z okna Ministerstwa. Czy było to samobójstwo? A może ktoś ojcu pomógł? Niezależnie od powodu ktoś musi zająć jego miejsce i tym kimś jesteś Ty. Co więcej, z polecenia śledczego Jamesa Cunninghama, Twoim zadaniem jest nie tylko wykonywanie zawodowych obowiązków, ale też baczne obserwowanie otoczenia. Co zrobisz ze zdobytymi informacjami ostatecznie zależy jednak wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, że nieomylny Mądry Wódz nie rozumie idei wybaczenia.

Beholder 2 – na czym polega?

Beholder 2 to kolejna gra z serii (jak wskazuje tytuł) od Alawar Premium. W tej symulacji obywatela państwa totalitarnego gracz wciela się w jeden z trybików obsługi Ministerstwa. Całość zrealizowana jest w prostej, monochromatycznej estetyce.

Początkowo praca protagonisty polega wyłącznie na przetwarzaniu wniosków, co budzi skojarzenia z takim tytułem, jak Paper, please. Z czasem jednak bohater awansuje i wymaga się od niego innych zachowań. Zadaniem gracza jest awansowanie na 37 piętro (każdy awans wiąże się z wyższym piętrem), ponieważ właśnie z takiej wysokości wypadł jego ojciec.

Kluczowym elementem rozgrywki, podobnie jak w pierwszej odsłonie, jest zdobywanie informacji dotyczących osób z otoczenia. To jak zostaną wykorzystane zależy tylko od gracza. Podjęte decyzje mają jednak wpływ na inne jednostki i mogą doprowadzić do dramatycznych, często niewspółmiernych do przewiny, konsekwencji.

Każdy krok wykonywany przez gracza ma w Beholder 2 znaczenie. Na podstawie podejmowanych decyzji dociera się do jednego z dziewięciu zakończeń.

Jakie tryby posiada Beholder 2?

Beholder 2 to gra jednoosobowa, fabularna, bez dodatkowych trybów. Posiada jednak dziewięć zakończeń, które są zależne od stylu postępowania gracza i podejmowanych przez niego decyzji.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x