Barotrauma - logo gry indie

Barotrauma

Gry symulacje Multiplayer
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

7.2

Śr. graczy

Barotrauma
Barotrauma - logo gry indie

Symulator kooperacyjny, w którym gracze wcielają się w załogę okrętu podwodnego. Gra została opracowana przez niezależne fińskie studia FakeFish i Undertow Games. Tytuł ten trafił na komputery osobiste w 2023 roku.

Data premiery:Platformy:

Fabuła Barotraumy

Barotrauma przenosi graczy w niedaleką przyszłość. Ludzkość musiała dość pilnie ewakuować się z Ziemi i znaleźć dla siebie inne miejsce do życia. Okazuje się, że dobrym miejscem może być Europa, czyli zamarznięty księżyc Jowisza. Życie na tym niegościnnym globie jest możliwe jedynie w głębinach oceanu, co stwarza wyjątkowe wyzwania naszych protagonistów. Gracze wcielają się bowiem w członków załogi okrętu podwodnego, wykonując najróżniejsze zadania, eksplorując i po prostu starając się przetrwać, co jest o tyle trudne, że Europę zamieszkują także inne istoty.

Mechanika gry

Barotrauma to, w której gracze przemierzają generowane proceduralnie lokacje. Rozgrywkę obserwujemy z boku, co jest charakterystyczne dla gier 2D. Do zabawy może dołączyć maksymalnie 16 graczy, których celem jest jak najskuteczniejsza kooperacja.

Mowa tutaj o wykonywaniu różnorodnych zadań, walkach z przeciwnikami, a czasami także szybkiej ucieczce, jeśli zagrożenie jest zbyt poważne. To jednak nie wszystko – pod warstwą lodu kryją się bowiem nie tylko niewielkie kolonie ludzi, ale również starożytne ruiny, wraki innych łodzi podwodnych oraz nieznane gatunki morskich stworzeń. Barotrauma to zatem ciekawa mieszanka elementów science fiction, eksploracji i survivalu.

Gracze nie tylko nurkują w morskich głębinach, ale także sterują okrętem podwodnym. Wymaga to obsadzenia aż pięciu stanowisk: kapitana, mechanika, inżyniera, lekarza i asystenta. Co więcej, gracze muszą na bieżąco zarządzać różnymi systemami, takimi jak: reaktor jądrowy i sonar, a także na bieżąco reagować na wszelkie losowe wydarzenia, np. na nagłe awarie. Przetrwanie w głębinach uzależnione jest wyłącznie od szybkiego podejmowania decyzji i sprawnego koordynowania swoich działań.

W grze znalazło się również miejsce na rozbudowany system craftingu. Gracze mogą wykorzystywać pozyskane zasoby i artefakty do tworzenia narzędzi, broni i lekarstw, co ma kluczowe znaczenie dla przetrwania w tym niebezpiecznym środowisku.

Tryby gry Barotrauma

Barotrauma oferuje różnorodne tryby rozgrywki, które pozwalają dostosować doświadczenie do własnych preferencji. Możemy grać w pojedynkę lub alternatywnie wybrać tryb wieloosobowy i grać z maksymalnie piętnastoma innymi graczami. To prawdziwie kooperacyjna rozgrywka, gdzie załoga okrętu musi działać razem, by osiągnąć zamierzone cele.

Gra oferuje kampanię fabularną, pojedyncze scenariusze, tryb sandboksowy oraz tryb multiplayer, który pozwala na rozgrywkę przez Internet lub na wspólnym ekranie. Gra daje też możliwość zdradzenia swojego zespołu i dążenia do własnych indywidualnych celów, do jeszcze bardziej urozmaica rozgrywkę.

Co więcej, Barotrauma udostępnia również rozbudowany edytor zintegrowany z Warsztatem Steam. To narzędzie, które pozwala na tworzenie nowych przeciwników, okrętów podwodnych i poziomów, a także na dzielenie się nimi ze społecznością graczy..

Grafika

Barotrauma wyróżnia się szczegółową, dwuwymiarową grafiką, w której nie brakuje mrocznych elementów. Gra pełna jest ciemności, a atmosfera niebezpieczeństwa dodatkowo podkreśla klimatyczny soundtrack.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x