ATOM RPG

ATOM RPG

Gry postapokaliptyczne Gry RPG Gry survivalowe Gry turowe Gry z fabułą
Zobacz stronę gry na Steam
8

Ocena redakcji

8.5

Śr. graczy

ATOM RPG
ATOM RPG

Tęsknisz za pierwszymi odsłonami serii Fallout? ATOM RPG od studia Atom Team nie tylko rozbudzi dawne wspomnienia, ale też zagwarantuje Ci masę nowych, niezapomnianych wrażeń. Pytanie brzmi tylko, czy jesteś gotowy zmierzyć się z postnuklearną rzeczywistością w Związku Radzieckim?

Data premiery:Platformy:, , ,

ATOM RPG – opis fabuły

W tej wersji historii zimna wojna nie skończyła się na pokazie siły. Świat w ATOM RPG to postnuklearne pustkowie, które stanowi efekt realnego konfliktu zbrojnego pomiędzy Związkiem Radzieckim a Blokiem Zachodnim. Gracz wciela się w jednego z nielicznych ocalałych. W błędzie jest jednak ten, kto sądzi, że w podobnej rzeczywistości może chodzić wyłącznie o walkę o przetrwanie. W tym przypadku bohater nie dość, że musi zmagać się z napotkanymi przeciwnościami, to jeszcze trafia na trop spisku, który może doprowadzić do eksterminacji garstki pozostałych przy życiu mieszkańców planety.

ATOM RPG – na czym polega?

ATOM RPG to klasyczny przedstawiciel gatunku CRPG z zrzutem izometrycznym. Zgodnie z prawidłami tego typu gier walka prowadzona jest w sposób turowy. Spory nacisk położono także na dialogi i unikalne postaci oraz możliwość odkrywania postnuklearnego Związku Radzieckiego według własnego pomysłu. Twórcy obiecują nawet, iż istnieje możliwość doświadczenia różnorodnych dróg przejścia i ukończenia rozgrywki.

Gracz rozpoczyna rozgrywkę od stworzenia własnej postaci, które może nadać nie tylko specyficzne cechy wizualne, ale też obdarzyć ją (rozporządzając odpowiednio dostępną liczbą punktów) wybranymi umiejętnościami; mocnymi oraz słabymi stronami. Warto poświęcić na to nieco czasu i później świadomie podejmować decyzje dotyczące rozwoju postaci, gdyż twórcy zapewniają, iż zmienny zestaw statystyk gwarantuje odmienne doświadczenie gry. Innymi słowy: rozwijając określone umiejętności otwieramy sobie jedne drzwi rozwoju akcji i zamykamy drugie. Tak jak zwykle ma to miejsce w podobnych tytułach CRPG.

ATOM RPG rozgrywa się w postnuklearnym Związku Radzieckim, ale to nie oznacza, że nie ma do zaoferowania zróżnicowanych krajobrazów. Twórcy postarali się, by wdrożyć biomy o różnorodnej charakterystyce. Graczowi przyjdzie więc eksplorować osady zbudowane z fragmentów minionego świata, przemierzać pola i lasy rojące się od przerażających mutantów, ryzykować wchodzeniem do militarnych budowli (np. bunkrów) w celu znalezienia wyjątkowych łupów albo… zachwycać się krajobrazem wolnym od człowieka podczas spokojnego łowienia ryb.

Oprócz odkrywania tajemnicy głównego wątku, czyli spisku wymierzonego przeciwko nielicznym ocalałym, do dyspozycji gracza twórcy oddali także mnóstwo misji pobocznych. Ich dostępność jest jednak zależna od rozwoju statystyk bohatera i podejmowanych przez niego decyzji dialogowych.

Jakie tryby posiada ATOM RPG?

ATOM RPG, podobnie jak większość przedstawicieli gier z podobnych kręgów gatunkowych, posiada jedynie tryb single player. Twórcy nie zapowiedzi zmian w tym temacie w przyszłości.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x