Aim Lab

Aim Lab

Gry akcji Gry symulacje Gry zręcznościowe
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

4.7

Śr. graczy

Aim Lab
Aim Lab

Od zawsze chciałeś być mistrzem w grach FPS/TPS, ale nie wiedziałeś jak rozwijać swoje umiejętności? Zastanawiasz się, co mógłbyś poprawić w swoim stylu gry, by stać się lepszym? „Aim Lab” to odpowiedź na Twoje potrzeby.

Data premiery:Platformy:

Aim Lab – Gra do treningu aima

Aim Lab nie jest grą fabularną. Można byłoby nawet postawić pytanie, czy w ogóle jest grą, czy to po prostu zaawansowany system treningowy adresowany do obecnych i przyszłych zawodników różnorodnych strzelanek. Gracz wciela się tutaj bowiem w anonimowego rekruta, który realizuje wybrane misje treningowe polegające głównie na strzelaniu do obiektów. Po ukończeniu danego kursu, rekrut poddawany jest ocenie na kilku płaszczyznach, m.in. celności czy szybkości reakcji. Czyli mówimy o programie, który może służyć jako profesjonalny trening aima.

Aim Lab – na czym polega?

„Aim Lab” to program symulacyjny do trenowania Aima, czyli umiejętności strzelecki w FPS-ach. Wyposażony jest w umowną grafikę, którą rekompensuje jednak rozbudowany system ustawień, umożliwiający tworzenie wiarygodnych symulacji warunków rozgrywki dla konkretnego tytułu. Twórcy wskazują, że już teraz – chociaż „Aim Lab” wciąż znajduje się w fazie tworzenie i wdrożono w nim zaledwie 40% planowanej zawartości – można wybierać spośród predefiniowane ustawienia dla ponad 500 gier FPS i TPS. Wystarczy wybrać odpowiedni tytuł z listy oraz program rozwijający konkretną umiejętność i można rozpocząć trening.

Dla każdej umiejętności (znajdziemy tutaj np. flicking, śledzenie, szybkość, precyzję, rozpoznanie czy percepcję) stworzono kilka typów zadań. Dzięki temu można nie tylko podejść do wybranego problemu kompleksowo, ale też utrzymać wysoki poziom zainteresowania treningami. Po ukończeniu danego programu, „Aim Lab” przedstawia graczowi podsumowanie, w którym wskazuje jego mocne i słabe strony, podając przy tym bardzo konkretne, pękające od liczb statystki oddanych strzałów. Sugeruje również, jaki sposób prowadzenia rozgrywki jest dla danego gracza najbardziej naturalny i w danym momencie potencjalnie przyniesie mu największe korzyści. Po odbyciu kilku treningów aima program wskazuje też, których ćwiczeń gracz powinien podjąć się w najbliższym czasie.

„Aim Lab” wyposażono również w system nagród. W zależności od postępów i ogólnych umiejętności gracza przypisywana jest mu konkretna odznaka. Po utworzeniu konta i zalogowaniu się można także śledzić swoje statystyki w porównaniu z innymi użytkownikami programu. „Aim Lab” jest wciąż uaktualniany  nowe narzędzia, zadania, mapy i – przede wszystkim – broń. Warto tutaj jednak zaznaczyć, że już w tym momencie w ręce graczy oddano naprawdę pokaźny arsenał różnorodnych pistoletów, strzelb, karabinów szturmowych, snajperek czy rakietnic.

Jakie tryby posiada Aim Lab?

Aim Lab to program dedykowany doświadczeniom singlowym, jako trening aima, „Aim Lab” wyposażony jest w wiele możliwości regulacji ustawień, których zmiana wyraźnie wpływa na rozgrywkę. Wiąże się to oczywiście ze zróżnicowanym system strzelania w poszczególnych grach. Za tryby można więc uznać wybór ustawień pod jedną z 500 dostępnych w bazie „Aim Lab” gier. Z drugiej strony na zróżnicowanie doświadczenia wpływają rodzaje treningów stworzonych pod szlifowanie konkretnych umiejętności. Twórcy zapowiadają, że już wkrótce poza prostymi salami ćwiczeniowymi do użytku graczy zostaną oddane zróżnicowane mapy oraz możliwość rywalizacji z botami.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

1
0
Would love your thoughts, please comment.x