60 Parsecs!

60 Parsecs!

Gry platformowe Gry polskich twórców Gry przygodowe
Zobacz stronę gry na Steam
7

Ocena redakcji

8.3

Śr. graczy

60 Parsecs!
60 Parsecs!

Może się wydawać, że gry z grafiką 2D odeszły już do lamusa. Nic bardziej mylnego. Takie produkcje w dalszym ciągu mogą odnosić sukcesy. Pod warunkiem, że są przemyślane, ciekawe i angażujące. Do takich należy 60 Parsecs!, czyli kontynuacja gry 60 Seconds! od polskiego studia Robot Gentleman Studios z 2015 roku. Połączenie przygodówki, strategii i roguelike z domieszką science fiction robi fantastyczną robotę.

Data premiery:Platformy:

60 Parsecs! – opis fabuły

Gra została zaprojektowana w dosyć rzadkiej konwencji retrofuturystyki. Akcja jest osadzona w alternatywnej rzeczywistości lat 50 ubiegłego wieku. Kosmos stał się kolejnym polem walki podczas zimnej wojny. 

Wcielamy się w głównego bohatera, który obejmuje dowództwo nad niewielką grupą astronautów. Udało im się opuścić rozpadającą stację kosmiczną, która została zniszczona w wyniku ataku nuklearnego i trafili na mniejszy statek. Zadaniem bohatera jest zapewnienie przetrwania załodze i znalezienie bezpiecznego powrotu na ziemię. 

60 Parsecs! – na czym polega?

60 Parcesc! to przede wszystkim gra strategiczna. Zajmujemy się głównie zarządzaniem naszą załogą. Na początku każdej rozgrywki otrzymujemy 60 sekund na zabranie wszystkich przydatnych przedmiotów z rozpadającej się stacji kosmicznej. Niewielka ilość czasu pozwoli nam zebrać jedynie podstawowe surowce, żywność i paliwo. Podczas właściwej rozgrywki musimy zarządzań zebranymi przedmotami i podejmować trudne decyzje odnośnie ich wykorzystania.

Przed każdą sesją świat gry jest od nowa proceduralnie generowany. Dzięki temu, każda rozgrywka jest praktycznie niepowtarzalna. Tytuł został skonstruowany w taki sposób, aby jedna rozgrywka trwała stosunkowo niedługo, a jednocześnie pozwala na wielokrotne powtarzanie gry. 

Fajnym elementem tego rozwiązania jest poznawanie nowych światów z każdą kolejną rozgrywką. Czekają na zupełnie inne przygody, w zależności od tego gdzie trafimy.

Istotnym aspektem produkcji jest też tzw. crafting. Ze znalezionych przedmiotów możemy tworzyć zupełnie inne rzeczy. Służy to tego obecny na statku warsztat. Pomogą nam one w przetrwaniu i bezpiecznym sprowadzeniu załogi na ziemię. 

Gra kładzie nacisk na budowanie relacji z załogą. Im lepiej nimi zarządzamy tym pozytywniej oni się do nas odnoszą. W przypadku złych decyzji, braku wystarczającej ilości surowców itp. może dojść do sytuacji, gdzie załoga spróbuje się nas pozbyć. Właśnie dlatego na statku warto pozyskiwać sojuszników.

Na uznanie zasługuje oprawa graficzna. Została ręcznie narysowana w stylu satyrycznych komiksów. W połączeniu z tematyką science fiction gra oferuje niepowtarzalny klimat. Podobnie jest z oprawą muzyczną, która również wpisuje się w konwencje SC. 

Jakie tryby posiada “60 Parsecs!” ?

Gra oferuje wyłącznie tryb jednoosobowy. Kampania starcza na wiele godzin zabawy pod warunkiem, że spróbujemy przejść grę więcej niż jeden raz. Polska wersja językowa obejmuje wyłącznie napisy. Produkcja może pochwalić się bardzo dobrymi opiniami na platformie Steam. Dostępna jest na takie platformy, jak: XBox One, PS4, PC, Switch, iOS i Android.

Materiały video

Aktywni gracze w ciągu ostatnich 7 dni na Steam:

0
Would love your thoughts, please comment.x